Ramazan için bağış ücreti 10 TL 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Ramazan için bağış ücreti 10 TL

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, “Kent merkezinde farklı bölgelere 5 adet bağış standımızı kuracağız. Bağışta bulunmak isteyen Sivaslılar makbuz karşılığı istedikleri kadar bağışta bulunabilecekler. 1 oruçluya iftar yemeği ikram etmek isteyen vatandaşlar 10 TL bağışta bulunacak

Ramazan için bağış ücreti 10 TL
Ramazan için bağış ücreti 10 TL Sivas Memleket
Bu içerik 165 kez okundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, “Kent merkezinde farklı bölgelere 5 adet bağış standımızı kuracağız. Bağışta bulunmak isteyen Sivaslılar makbuz karşılığı istedikleri kadar bağışta bulunabilecekler. 1 oruçluya iftar yemeği ikram etmek isteyen vatandaşlar 10 TL bağışta bulunacak”

 

Mehmet TIRPAN

 

Hayır sahipleri, 10 TL bağışlayarak bir kişiye iftar yemeği ikram edebilecek. Kent meydanında konuşlanacak olan bağış stantlarına makbuz karşılığı yardım yapılabilecek. Ramazan ayında hayat Ağacı Derneği’nin yapacağı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, “Kent merkezinde farklı bölgelere 5 adet bağış standımızı kuracağız. Bağışta bulunmak isteyen Sivaslılar makbuz karşılığı istedikleri kadar bağışta bulunabilecekler. 1 kişiye iftar ettirmek isteyen vatandaşlar 10 TL bağışta bulunacak” dedi.

Bağış miktarının geçen yıl ki fiyatla aynı olduğunu vurgulayan Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın: ”Hayat Ağacı Derneği Ramazan ayının yaklaşması münasebeti ile yoğun bir çalışma içerisine girdik. Kent Meydanında farklı noktalarda Hayat Ağacı Derneğine bağlı olan bağış noktaları konuşlandıracağız. Şehrin önemli merkezlerine kurulacak olan 5 bağış standımızda makbuz karşılığında bağış yapılabilecek. 1 kişiye iftar ettirmek isteyen vatandaşlar 10 TL bağışta bulunacak. Geçen senede bağış fiyatımız 10 TL idi bu sene hayırsever vatandaşlara güvenerek miktarı fazlalaştırmadık. Ama isteyen bağışçılar makbuz karşılığında daha fazla bağış yapabilirler.  Sivaslılar bizi bu anlamda hiç sıkıntıya düşürmedi. Bağış stantlarında toplanan paralarla biz eksiğimizi tamamladık. Esnaflar ve vatandaşlar oldukça duyarlı. Ramazan ayında iftar denildiğinde Sivas halkı inanılmaz duyarlı” ifadelerini kullandı.

YERLERE TÜKÜRMEYİN

Bazı vatandaşlara yere tükürmeme konusunda da uyarılarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, “Maalesef kültürümüzde yerlere tükürmek,  kuruyemiş kabuklarını yerlere atma alışkanlıklarını bir türlü gideremedik. Ben yere atıyım Sivas Belediyesinin temizlik işleri personeli temizlesin mantığı çok yanlış. Bir insan evini kirletir mi. Bu şehir hepimizin evi. Tamam parklarda açık alanlarda vatandaşlarımız kuruyemiş tüketsin ama kuruyemiş kabuklarını poşetlerin içerisine atsınlar. Özellikle İstasyon Caddesi oldukça fazla kirletiliyor. Yediğimiz kuruyemişlerin kabukları yere atmayalım. Ne olur yere tükürmeyelim. Yaşadığımız çağda yere tükürmek hiç hoş değil” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor