Kalkım, imar onayını aldı 

Kalkım, imar onayını aldı

Sivas İl Özel İdaresi tarafından Bakanlık onayına sunulan Kalkım Balıklı Kaplıcası imar planıKültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandı. Özel idare imar planını askıya çıkardı.

Kalkım, imar onayını aldı
Kalkım, imar onayını aldı Sivas Memleket
Bu içerik 352 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

İl Özel İdaresi tarafından ihale edilerek kaynak koruma, jeolojik ve jeoteknik etüt raporları hazırlanan Kangal'ın Kalkım Köyü'ndeki jeotermal kaynak suyu için 1/25.000 ölçekli çevre düzeni, 1/5.000 ölçekli nazım imar ve 1/1.000 ölçekli uygulama imar planları Kültür ve Turizm Bakanlığından onay aldı.

Sivas İl Özel İdaresi tarafından ihale edilerek kaynak koruma, jeolojik ve jeoteknik etüt raporları hazırlanan Kangal’ın Kalkım Köyü’ndeki jeotermal kaynak suyu için uygulama imar planları yapılmış10.06.2015 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Yüksek Kurulu onayına sunulmuştu.

Yapılan imar planlarını Kültür ve Turizm Bakanlığı Yüksek Kurulu onayını aldı. Alınan onayın ardından İl Özel İdare İmar Kanunu'nun 8. Maddesi ve Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği'nin 33. Maddesine istinaden 11.05.2017 tarihinden itibaren 09.06.2017 tarihine kadar internet sitesinde ilana çıktı.

Kalkım Balıklı Kaplıcası imar planında restaurant-cafe gibi günübirlik tesis alanları, turizm tesis alanları otel-motel, kür merkezi, ticaret alanları, rekreaktif faaliyet alanları spor parkları, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, idari tesis alanı, karakol, ibadet alanı, oto park gibi donatılar yer alıyor.

Kalkım yöresinde çevre nazım ve imar planlarının uygulanmasının ardından kurulacak tesislerleSivas’a yeni bir termal turizm tesisi kazandırılmış olacak.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek