Atatürk’e hakarete Karasu ağır cevap verdi 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Atatürk’e hakarete Karasu ağır cevap verdi

Son günlerde Atatürk ve Annesine yapılan ağır hakaretlere CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, ağır cevap verdi. Karasu hakaretçileri çakal olarak nitelendirdi.

Atatürk’e hakarete Karasu ağır cevap verdi
Atatürk’e hakarete Karasu ağır cevap verdi Sivas Memleket
Bu içerik 215 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu basın toplantısı düzenleyerek Atatürk’e ve annesine hakaret edenlere, onlara destek ve sponsor olanlara bundan sonraki tepkilerinin farklı olacağını söyledi.

Karasu yaptığı açıklama da, “Atatürk 24 yaşında başladığı asker, kariyerini Şam’da, Trablusgarp’ta devam etmiş, Çanakkale’de bir destan yazarak birinci dünya savaşının kaderini değiştirmiştir.

Yıkılmış, yakılmış  bir toplumu yeniden var etmiştir. Devrimleri gerçekleştirmiş, bir ulus devlet yaratmıştır. Bugün ona saldıranların dedeleri geçmişte düşmanla işbirliği yaparken Atatürk ve silah arkadaşları ülkeyi kurtarmıştır. Herkes haddini bilecektir. Bugün oturduğu koltukları Atatürk’e borçlu olanlar ona ve aziz hatırasına saygı göstermek zorundadırlar.  Her şeyini Türkiye cumhuriyetine bağışlamıştır. Yendiği ülkeler bile onun siyasi ve askeri görüşlerine saygı göstermiştir. 20. yüzyılın dünyadaki en büyük lideri olduğunu kabul etmiştir” şeklinde konuştu.

 

Hakaret edenleresert çıkan Karasu “Güneş balçıkla sıvanmaz. Üç beş tane çakalın sözü ile Atatürk’e bu toplumun sevgisi yok edilemez.’’dedi.

Karasu Atatürk ve annesine  iftiraları atanlara Neyzen Teyfiğin.

İşgaldeki hali sakın unutma

Atatürk’e dil uzatma sebepsiz

Sen anandan gene çıkardın amma

Baban kimdi bilemezdin şerefsiz” dörtlüğü ile gönderme yaptı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi