“Yük vagonu denildiğinde akla Sivas gelecek” 

“Yük vagonu denildiğinde akla Sivas gelecek”

Sivas Valisi Davut Gül: “Sivas’ta üretilen milli yük vagonu sayısını artıracağız. İnşallah TÜDEMSAŞ'ın liderliğinde TÜDEMSAŞ'a iş yapan firmaların Demirağ OSB'ye yapacağı yatırımlarla orada bir kümeleşme oluşacak. Yük vagonu denildiğinde akla Sivas gelecek” dedi

“Yük vagonu denildiğinde akla Sivas gelecek”
“Yük vagonu denildiğinde akla Sivas gelecek” Sivas Memleket
Bu içerik 212 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas’ta üretilen Milli Yük Vagonu üretiminin artacağını söyledi. TÜDEMSAŞ’ın dünyada rekabet edebilecek bir hale geldiğini, ayrıca kendisine iş yapan firmalara önderlik ettiğini söyledi.

Sivas'ın, 8 bin 200 dönüm arazi üzerine kurulacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi ile milli yük vagonu üretiminde merkez olmasının planlandığının altını çizen Vali Gül: “Sivas milli yük vagonu üretiminde söz sahibi olacak. İnşallah TÜDEMSAŞ'ın liderliğinde TÜDEMSAŞ'a iş yapan firmaların Demirağ OSB'ye yapacağı yatırımlarla orada bir kümeleşme oluşacak. Bu kümeleşme neticesinde de yük vagonu denildiğinde akla Sivas gelecek” dedi.

Şuanda üretim yapıldığını ancak üretim kapasitesinin artırılacağına dikkat çeken Vali Gül: “Şuanda Milli Yük Vagonu üretiyoruz. Eskişehir, Sakarya ve Sivas’ta demiryoluna üretim yapan fabrikalar var. Bunların birisi lokomotif üretiyor. Birisi yolcu vagonu üretiyor. Bizde yük vagonu üretiyoruz. Ama bunun müşterisi Devlet Demiryolları. Dolayısıyla Devlet Demiryolları sipariş verdiği müddetçe hem TÜDEMSAŞ üretecek hem de TÜDEMSAŞ’a iş yapan firmalar üretecek. Normal şartlarda Türkiye de şuan itibari ile 35 civarında vagon yenilenmesi gerekiyor. İhtiyaç var. Biz yılda 2 bin adet vagon üretsek 20 yıl boyunca vagon üretimi yapabileceğimiz bir piyasa var. Bu piyasa her geçen gün artıyor. Türkiye’nin dışında da komşu ülkelerin vagonlara ihtiyacı oluyor. TÜDEMSAŞ Dünyada rekabet edebilecek bir duruma geldi ondan daha önemlisi kendisine iş yapan firmalara önderlik yaparak onların rekabet edebilecek bir seviyeye gelmelerini sağladı” ifadelerini kullandı.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”