Sahadaki gazeteciler Gazeteci adayları ile buluştu 

Sahadaki gazeteciler Gazeteci adayları ile buluştu

Sahadaki gazeteciler Gazeteci adayları ile buluştu. Sivas Gazeteciler Derneği organizasyonu ile Sivas’ta faaliyet gösteren dört yerel gazetede sahada çalışan gazeteciler Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iletişim bölümü işbirliği ile gazeteci adayları ile buluştu.

Sahadaki gazeteciler Gazeteci adayları ile buluştu
Sahadaki gazeteciler Gazeteci adayları ile buluştu Sivas Memleket
Bu içerik 280 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Sahadaki gazeteciler Gazeteci adayları ile buluştu.

Sivas Gazeteciler Derneği organizasyonu ile Sivas’ta faaliyet gösteren dört yerel gazetede sahada çalışan gazeteciler Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iletişim bölümü işbirliği ile gazeteci adayları ile buluştu.

 

Programa Gazetemiz köşe yazarı ve muhabiri Hüsne Akkaya, ile diğer gazetelerde görev yapan muhabirlerden Murat Polat, Fatih Tabur ile mizanpajdan sorumlu Ahmet Tırpan konuşmacı olarak katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından istiklal marşının okunması ile başlayan söyleşide açış konuşmasını yapan Şehit Üsteğmen Cemalettin Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Nurullah Baş, “Bu faaliyetimize vermiş olduğu destekten dolayı hem şahsına  hem de değerli üyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Baş: “Yapmış olduğumuz bu etkinliğin asıl amacı sizin 3 -4 yıl sonra bulunduğunuz konumu size yakınlaştırmak, rol modellerinizi daha yakın göstermek, hayatın içinden onları okulumuza getirmeyi sizi de okulun dışına çıkarmayı amaçlamaktayız. İnşallah aranızdan bu işe gönül veren, bu işi seven, sebat eden, haber koşturan haber  peşinde olan insanlar muhakkak çıkacaktır. Bu işin ne derece önemli olduğunu hepimiz yaşayarak yakından görüyoruz. Onların kamerası, onların fotoğraf makinesiyle toplumuz hayata ve tarihe bakıyor. Dolayısıyla ciddi sorumluluğu olan bir toplum sosyolojisi oluşturan bir meslek. Dolayısıyla aranızdan bu işi hakkıyla yapan, hakikat peşinde koşan insanlar muhakkak çıkacaktır.” ifadelerine yer verdi.

 

Sivas Gazeteciler Derneği başkanı Orhan Üngör ise Sivas gazeteciler derneği olarak kısa bir süre önce faaliyete başladıklarını belirterek, “Bundan sonra da Sivas gazeteciler derneği olarak bu tür faaliyetlere devam etmek istiyoruz. Bugünde kendi alanlarında uzman olan 4 tane arkadaşımızı sizlerle buluşturduk. Hem alaylı, hem mektepli olan fatih arkadaşımız, mizanpajdan Ahmet arkadaşımız, spor muhabirliğinde murat arkadaşımız ve sizlerin okulundan mezun olan Hüsne hanım sizlerle sohbet edecek. Çok istifade edeceğiniz bir programla yine bir aradayız. İleriki projelerimizde de iletişim lisesi ile birlikte hareket etmeyi arzu ediyoruz” dedi.

Açış konuşmalarının ardından sahada çalışan gazeteciler tecrübelerini geleceğin gazeteci adayları ile paylaştı. Program soru- cevap şeklinde gerçekleştirildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek