Vakıf kiracılarından yazılı isyan 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Vakıf kiracılarından yazılı isyan

Yıkımı gerçekleştirilen Vakıflar işhanının esnafları, inşaat alanına ‘Sivas Halkının Dikkatine’ başlığıyla bir yazı asarak Vakıflar Müdürlüğünü eleştirdi. Esnaf, Vakıfların binayı yeniden yapabileceği izlenimi oluşturamadığı, yıkım öncesi yüksek hava paraları ile dükkanların devrine müsaade ettiği şikayetlerini sıralayarak sorunlarının çözümünü istedi.

Vakıf kiracılarından yazılı isyan
Vakıf kiracılarından yazılı isyan Sivas Memleket
Bu içerik 273 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Çürük raporu olduğu için yıkımı gerçekleştirilen vakıflar İşhanı esnafı, yanlış uygulamalar yapıldığı gerekçesiyle şikayetlerini yıkılan binanın inşaat alanına astıkları yazı ile dile getirdiler.

İşhanının 8 katlı yeni bina yapılması amacı ile yola çıkan Vakıflar Bölge Müdürlüğü, belediyenin 8 kat ruhsatı vermemesi nedeni ile çıkmaza girdi. Bu durumdan dolayı dükkanlarına kavuşmayı bekleyen Vakıf kiracıları ise kısa süre önce yüksek hava paraları ile dükkanları aldıklarını ve müdürlüğün buna müsaade ettiğini dile getirdiler.

 İnşaat alanına asılan yazıda, ‘’Vakıflar İşhanı esnafları olarak 5 ay önce binanın çürük olduğu bahanesiyle dükkanlarımızdan, tekrar yerlerimizin verileceği sözü verilerek tahliye edildik. Herhangi bir proje üretmeden binayı yıktıran Vakıflar müdürlüğü kısa zamanda binayı tekrar yapabilme intibası verememiştir. Daha birkaç yıl öncesine kadar yüksek hava paralarına dükkan devrine müsaade eden Vakıflar Müdürlüğü çalışanlarına da dikkat çekiyorum.

Onlarca esnafı mağdur ederek sıkıntıya sokan sorumluları da bir an önce insafa gelmelerini diliyorum. Bu konuyla ilgili de halkımızın da esnafların yanında olmalarını temenni ediyorum’’ denildi.

Yazı vatandaşların büyük ilgisini çekerken, bir gün önce aynı yazının yine asıldığı ve Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından kaldırıldığı ileri sürüldü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”