TSK’ya Sivas’tan yeni güç 
Reklamı Geç
Advert
Advert

TSK’ya Sivas’tan yeni güç

Sivas 5'inci Piyade Eğitim Tugayı'nda üç haftalık temel eğitimlerini tamamlayan 22. dönem sözleşmeli erler, düzenlenen törenle yemin etti.

TSK’ya Sivas’tan yeni güç
TSK’ya Sivas’tan yeni güç Sivas Memleket
Bu içerik 211 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas 5'inci Piyade Eğitim Tugayı'nda eğitim gören 22. dönem 20 sözleşmeli Er için General Şükrü Kanatlı Kışlası'nda yemin töreni düzenlendi.

Düzenlenen törene Garnizon ve 5. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız askerler ve sözleşmeli erlerin aileleri katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende sözleşmeli erler yemin etti.
Daha sonra eğitim merkezine ilk katılan Sözleşmeli Er Piyade Şükrü Kalkan, yaş kütüğüne plaket çaktı. Ardından eğitimde, atışta ve sporda başarılı olan sözleşmeli erlere başarı belgeleri ve hediye verildi.

 Törende konuşma yapan Tugay Komutanı Piyade AlbayMehmet Kip, "Komutanınız olarak sizlerin ettiğiniz yemine bağlı kalacağınıza, vazifeyi namus bilerek çalışacağınıza, parolanızın vatan, bayrak ve şeref olacağına, dürüstlük ve doğruluktan asla taviz vermeyeceğinize gönülden inanıyorum. Cesaretin, fedakarlığın, vefanın ve sadakatin timsali kahraman ordumuz bu yiğit evlatlarımızla gücünü tazelemektedir. Ettiğiniz bu kutsal andın size ailelerinize, Türk Silahlı Kuvvetleri'mize ve yüce ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Törenin ardından aileler askerleri ile kucaklaşarak hasret giderdi. Yemin töreni sonrası aileler hazırlanan kokteyle katıldı. Albay Kip ise ailelerle yakından ilgilendi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”