‘Öğretmenevine onca masraf niye yapıldı’ 
Reklamı Geç
Advert

‘Öğretmenevine onca masraf niye yapıldı’

CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Sivas öğretmenevi konusunu meclise taşıdı. Akyıldız buraya kısa süre önce 500 bin liranın üzerinde masraf yapılarak tadilat gerçekleştirildiğini söyleyerek, ‘’Şimdi, ne değişti de öğretmen evi başka bir yere taşıma kararı alındı? Madem böyle bir niyetiniz vardı öyleyse bu kadar masrafı neden yaptınız?’’ dedi.

‘Öğretmenevine onca masraf niye yapıldı’
‘Öğretmenevine onca masraf niye yapıldı’ Sivas Memleket
Bu içerik 203 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Öğretmenevinin taşınma kararı CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız tarafından TBMM’de eleştirildi. Akyıldız kısa süre önce öğretmenevinin tadilatına 500 bin liranın çok çok üzerinde bir para harcandığını söyleyerek, ‘Madem tanınacaktı neden bu parayı harcadınız?’ sorusunu yöneltti, bu yanlıştan dönülmesini istedi.

Akyıldız yaptığı konuşmada, ‘’Sivas'ta Pulur Mahallesinde herkesin rahatlıkla ulaşabileceği merkezî bir yerde bulunan, içinde de iki adet düğün salonu ile özellikle de ekonomik anlamda sıkıntısı olan benim Sivaslı kardeşlerime hizmet vermekte olan Sivas Öğretmenevi çok kısa bir süre önce 500 bin liranın da çok çok üzerinde bir maliyetle tadilat yapılarak yenilendi.

Şimdi, ne değişti de öğretmen evi başka bir yere taşıma kararı alındı? Madem böyle bir niyetiniz vardı öyleyse bu kadar masrafı neden yaptınız? Tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan bu parayı çöpe atmakla kul hakkı yediğinizin de farkında mısınız? Gerçi sizin için kul hakkının önemli olmadığını, varsa yoksa bazı yandaşları zengin etmenin çok daha önemli olduğunu bugüne kadar yaptığınız uygulamalarla göstermiştiniz.

Buradan Sayın Millî Eğitim Bakanımıza kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama yaparak özür dileyip bu yanlıştan derhâl geri dönülmesini öneriyor, saygılarımı sunuyorum’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”