Ebeveynler dikkatli olun 

Ebeveynler dikkatli olun

Sivas’ta her yıl aynı acıyı yaşatan gizli tehlikeye dikkat. Havaların ısınması ve okul döneminin sonuna yaklaşılan şu günlerde yetkililer boğulmalara karşı uyarılarda bulundu.

Ebeveynler dikkatli olun
Ebeveynler dikkatli olun Sivas Memleket
Bu içerik 194 kez okundu.

MEHMET TIRPAN

Sıcaklıkların artmaya başladığı şu günlerde Sivas her yıl olduğu gibi önemli bir tehlike ile karşı karşıya. Kızılırmak başta olmak üzere şehrin hemen hemen her yerinde serinlemek için ırmak ve göllere giren vatandaşlar kaza ve boğulma vakaları ile karşı karşıya kalıyor. Sıklıkla görülen boğulma vakaları daha çok balık merakından ve serinleme amacıyla suya girilmesi nedeniyle yaşanıyor. Bugüne kadar serinlemek için suya giren birçok kişinin boğularak yaşamını yitirdiği Kızılırmak'ta suya girmenin tehlikeli ve yasak olduğunu gösteren uyarı levhaları olmasına rağmen bu uyarılara kulak asmayanlar ölüme davetiye çıkarıyor. Irmağın içerisindeki derin kum ocaklarından ve göl alanlarından habersiz vatandaşlar, su seviyesinin düşük olduğu bölümlerde hiç tedbir almadan nehre giriyor.

HER YIL AYNI MANZARA

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının artmaya başladığı şu günlerde vatandaşların tedbirli olmalarını tavsiye etti. Vatandaşların serinlemek için havuzları ve kontrollü yerleri tercih etmesi gerektiği belirtilen açıklamada “Vatandaşlarımız iş işten geçmeden duyarlı davransınlar. Derinliğini bilmedikleri sulara asla girmesinler. En fazla can kayıplarını ağlarla suya girilmesinden dolayı yaşanıyor. Bu sene yağışların bol olması gölet, baraj ve Kızılırmak'taki su seviyesini yükseltti. Vatandaşların bunları da dikkate alarak kendileri yada çocuklarının canlarını tehlikeye atacak davranışlardan uzak durmaları gerekiyor.” ifadeleri yer aldı.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek