PTT ilklerle hizmetini sürdürüyor 

PTT ilklerle hizmetini sürdürüyor

Sivas PTT Başmüdürü Hükümdar Kavak, PTT’nin hizmette atılım yaptığını ifade ederek birçok ilkleri başlattıklarını söyledi. Günlük 13 bin kargo ve posta hizmeti verdiklerini söyleyen Kavak, köydeki emeklilere kesinti yapmadan maaşlarını evlerine kadar götürdüklerini, ayrıca PTT şubelerinde mesai saatlerini 18.30’a çıkarttıklarını belirtti.

PTT ilklerle hizmetini sürdürüyor
PTT ilklerle hizmetini sürdürüyor Sivas Memleket
Bu içerik 204 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas PTT Başmüdürü Hükümdar Kavak, gazetemizi ziyaret ederek Genel Yayın Koordinatörü Ahmet Çınar ile çalışmaları hakkında görüş alış verişinde bulundu.

PTT’nin kişisel posta hizmetinin nostaljiye dönüştüğünü ancak posta hizmetinin günümüzde daha yoğun olduğunu ifade eden Kavak, günlük 10 bin postanın Sivas merkezde dağıtıldığını söyledi. Kavak, ‘’Teknoloji geliştikçe bazı sistemler eskiyor, yok oluyor. Posta işlerinde de o gönül mektupları, kişisel mektuplar nostalji oldu. Böyle olunca PTT’nin mektup postacılığı hizmetlerinin bittiği gibi bir düşünce oluşabilir. Ancak posta hizmetlerimiz düşmedi aksine arttı. Çünkü ticari mektup çoğaldı, mesela Sivas il merkezinde günlük ortalama 10 bine yakın posta oluyor. Banka ekstresi, faturalar gibi; kişiye ayda 5-10 ticari mektup geliyor’’ dedi.

PTT’DE MESAİ BİTİMİ 18.30

Vatandaşların sıkıntıya düşmeden işlerini yürütmeleri amacı ile PTT’nin diğer işyerlerinden farklı uygulamalar başlattığını söyleyen Kavak, ‘’Sivas merkezde şuanda 6 noktada PTT Matik var. Bunu yeterli bulmuyoruz. Bunlara ilaveten 4 tane daha PTT Matik cihazını, bir ay içerisinde şehrin değişik noktalarına yerleştireceğiz.

Vatandaş mağdur olmasın diye biz mesai saatlerimizi uzattık. Sabah 8.30’da açıyoruz PTT’yi, 18.30’a kadar hizmet veriyoruz. Amacımız vatandaş işlerini rahat halletsin, yoğunluk olmasın. Bizde zaten mesai anlayışı şudur; PTT’deki son müşteri işini bitirene kadar mesai devam eder. Bu kriterle devam ediyoruz.

İl merkezimizde 70 dağıtıcımızla, 25 araç, 15 motosikletimizle hizmet veriyoruz, dağıtımımızı günübirlik yapıyoruz. Merkezde ortalama günlük 3 bin kargo dağıtımımız, yaklaşık 10 bin posta, ayrıca binin üzerinde de tebligat dağıtımımız var. Dolayısıyla ulaşmadığımız yer kalmıyor, biz diyoruz ki vatandaşlarımız hizmeti daha iyi alabilsin’’ dedi.

BAŞKA YERDE BU UYGULAMA YOK

PTT’nin köy-kent ayrımı yapmadan yaşlı vatandaşların ayağına kadar maaşlarını götürdüklerini belirten Kavak, böyle bir uygulamanın başka bir yerde olmadığını söyledi. Kavak, ‘’Bizim şöyle bir uygulamamız var ki başka hiçbir kurumda bu yok. 65 yaş üzeri, PTT’ye gelemeyecek durumdaki vatandaş bize müracaat ediyor ve biz maaşını hiçbir kesinti olmadan kendisine ulaştırıyoruz. Diyelim Sivas’ın Porsuk köyü, 70 kilometre gidiyoruz maaşını ödüyoruz, vatandaşın şubeden yapacağı işleri ayağına götürüyoruz. Bunu hiçbir iş yeri yapmıyor ve biz karşılığında hiçbir ücret almıyoruz.

Bir diğer hizmetimiz ise Mobil PTT aracı. Şehrin farklı noktalarına aracımızla gidiyoruz, araçta bulunan iki gişe vatandaşın işlemlerini yapıyor. Vatandaşımız kargo dâhil, PTT’de yaptıkları bütün işlemleri bu aracımızda yapabiliyorlar’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek