Sivas'a modern pazar 

Sivas'a modern pazar

Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, Sivas Belediyesi’nin Cuma Pazarını yenilemek için çalışma başlattığını kaydetti. Başkan Argın, modern sabit semt pazarında hem esnafların hem de vatandaşların rahat ve kaliteli alış veriş yapabilme imkanı bulunacağını belirtti.

Sivas'a modern pazar
Sivas'a modern pazar Sivas Memleket
Bu içerik 371 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas Belediyesi modern kent yapısının bir parçası haline gelen kapalı semt pazarı sayısını artırıyor. Belediye ekipleri bu kapsamda Cuma pazarını yenilemek için çalışmalara başladı. Açıktan kapalı sisteme dönüştürülecek olan Cuma pazarında bir adet zabıta noktası, mescit, bay ve bayan lavabosu gibi temel ihtiyaçların karşılanacağı alanlarda yer alacak. Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, Sivas halkının daha modern ve sağlıklı koşullarda alışveriş yapabilecekleri ‘Kapalı Semt Pazarı’nın sayısının artmasının sevindirici olduğunu kaydetti.

Başkan Argın,  Çelik konstrüksiyon olarak tasarlanan Pazar alanında ki çalışmalar tamamlandığında hem esnaflarımız hem de vatandaşlarımız rahat ve kaliteli alış veriş yapabilme imkanı bulunacak.Ayrıca görüntü ve ses kirliliği ile çöp gibi sorunlar ortadan kaldırılmış olacak” dedi.

Pazarcılar Odası Başkanı Adem Argın, çalışmalar tamamlanana kadar Cuma Pazarının Kümbet mahallesi Dikimevi caddesinde halka hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek