Diş çürükleri kalbi etkiliyor 
Reklamı Geç
Advert

Diş çürükleri kalbi etkiliyor

Diş üzerinde oluşan plaklar ile dişe tutunan bakteriler çürüklere sebep oluyor diş çürükleri ise kalbi etkiliyor.

Diş çürükleri kalbi etkiliyor
Diş çürükleri kalbi etkiliyor Sivas Memleket
Bu içerik 337 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Diş sağlığının vücut açısından önemli olduğu, bu nedenle de dişlere özen gösterilmesi gerektiğiDiş Hekimi Ayberk Şafak Benli’nin açıklamaları ile bir kez daha kamuoyunun dikkatine sunuldu.

Çürük dişlerin kalbi etkilediğine dikkat çeken Diş Hekimi Ayberk Şafak Benli, “Çürükdişlerin kalbi etkilediği doğru.Amerika’nın bir yüksek üniversitesinde yapılan araştırmaya göre diş çürüklerinde ve diş taşlarında bulunan bakteriler aynı zamanda kalpte de bulunuyorve kalbide etkiliyor. Diş çürüklerine sebep olan bakteriler zamanla kalpte oluşum sağlıyor ve ürediği tartışılıyor” dedi.

Hastaların genelde ağız temizliğini yaptıklarında diş aralıklarına dikkat etmediklerini belirten Benli; “Hastalarımız genelde diş aralığı ile ilgili diş aralıklarını temizlemeden kendilerini tedavi etmeye çalışıyorlar. Bu yanlış normal diş temizliği yapıldıktan sonra gerek ara yüz fırçaları ile gerekse diş ipi kullanarak ağız ve diş bakımını tamamlamak gerekiyor” şeklinde konuştu.

Asıl çürümelerin diş aralıklarından başladığını vurgulayan Benli, “ Halkımızdan şunu rica ediyorum diş hekimine görünmek için herhangi bir diş sorunu başlamasını beklemesinler, her 6 ayda bir diş muayene ve kontrolü yaptırsınlar” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”