Doyasıya eğlendiler 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Doyasıya eğlendiler

Çocuk Oyun ve Eğlence Merkezi’nde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün organizesinde gerçekleştirilen programda engelliler doyasıya eğlendi. Birbirinden farklı oyunlar oynayarak mutlu anlar yaşayan engellilere yemek ikram edildi.

Doyasıya eğlendiler
Doyasıya eğlendiler Sivas Memleket
Bu içerik 273 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Engelli Çocuklar ve yetişkinler eğlencenin tadını çıkardı. Engelliler Haftası kapsamında Çocuk Oyun ve Eğlence Merkezi’nde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün organizesinde bir araya gelen engelliler unutamayacakları bir gün yaşadı. Birçok oyun alanında eğlenceli vakitler geçiren miniklere oyuncak dağıtıldı. Daha sonra engellilere ve ailelerine yemek ikram edildi. Yetişkinler ise Sivas Valisi Davut Gül’ün eşi Gülden Gül ile ParalimpikBoccia oyunu oynadı. Engellilerin mutluluklarını hüzünlerini paylaşan Vali Davut Gül’ün eşi Gül’den Gül, “Engelli kardeşlerimizle beraber unutulmaz bir gün yaşadık. Engelin yüreklerde olmamasının önemini birkez daha anladık” dedi.

Organizasyona ev sahipliği yapan Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut ise, “Engelliler Haftası kapsamında yapmış olduğumuz programa hoş geldiniz. 100’ün üzerinde engelli çocuğumuzu Vali Davut Gül’ün destekleri ile Çocuk Oyun ve Eğlence Merkezi’nde ağırladık. 600’ün üzerinde engelli ve ailelerine ikramlarda bulunduk. Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak, onları toplumsal hayatta etkin ve verimli kılmak adına dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesine vesile olan “Engelliler Haftası”, her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde çeşitli faaliyetlerle kutlanmaktadır.Toplumda her ferdin olduğu gibi engelli fertlerin de doğuştan gelen temel hak ve hürriyetlerden en iyi şekilde yararlanmalarının temini, şartlarının en üst seviyeye yükseltilmesi ve sosyal hayata dâhil edilmeleri; insana ve topluma karşı olan sorumluluğumuzun bir gereğidir.Unutulmamalıdır ki, engelli olmak bir kader değildir, yaşayan her bir bireyin her an bir engelli olabileceğini hiçbir zaman hafızalarımızdan çıkarmadan, engelli olmanın utanılacak hayata küsülecek ve gizlenmesi gerekecek bir sorun olmadığını bilmemiz gerekmektedir. O nedenle sağduyulu, haklara saygılı ve yardımlaşmayı seven bir toplum olarak; engellilerin sorunlarını paylaşmak ve engelleri onlarla birlikte aşmak; hepimizin ortak görevi olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
SICAK ÇERMİK’İN İÇME SUYU PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi
‘Avrupa’yı Okumak’ adlı panel düzenlendi