Tarihi Kentler Birliği Sivas'ta Toplanacak 

Tarihi Kentler Birliği Sivas'ta Toplanacak

Belediye Başkanı Sami Aydın, Tarihi Kentler Birliği’nin 12 Mayıs’ta Sivas’ta olacağını, Birlik üyeleri ile beraber gerçekleştirecekleri toplantıda Sivas’taki tarihi eserlerin ele alınacağını söyledi.

Tarihi Kentler Birliği Sivas'ta Toplanacak
Tarihi Kentler Birliği Sivas'ta Toplanacak Sivas Memleket
Bu içerik 198 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Sivas’ın Tarihi Kentler Birliği’ne ev sahipliği yapacağını söyledi.

12-13 ve 14 Mayıs tarihlerinde Sivas’ta icra edilecek Tarihi Kentler Birliği toplantısında Sivas’taki tarihi eserlerin ele alınacağını kaydeden Başkan Aydın: “Metin Sözen hocamız öncülüğünde Sivas Kent meydanı da dahil olmak üzere Sivas’taki eserlerin bugüne gelmesinde büyük katkıları oldu. Hepsinden önemlisi 300 meclis üyesi ve Belediye Başkanları Sivas’a gelecek” dedi.

Bu haftanın Sivas için son derece önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Aydın: “Sivas’a gelecek olan Tarihi Kentler Birliği çok önemli bir kuruluş. Tarihi Kentler Birliği, 81 ilde ecdadımızın bize bırakmış olduğu eserleri ayağa kaldıran doğal güzellikleri tekrar gün yüzüne çıkaran ve bu doğrultuda yoğun çaba gösteren önemli bir kuruluş. Tarihi kentler Birliğinin üyeleri belediyelerimiz. Sivas Belediyesi de kurulduğu günden bu yana Tarihi kentler Birliğinin üyesi. Tarihi Kentler Birliği ile beraber Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) da bu toplantıların her zaman önemli bir parçası.Şehrimizin değerlerinin tanıtılması tecrübeli ve deneyimi olan üyelerin Sivas’la ilgili inanıyorum ki yeni ufuk açan gelişmeleri olacaktır. Toplantı Sivas için oldukça verimli olacaktır. Sivas’ta düzenlenecek olan program çok önemli ve prestijli bir program. Cuma günü başlayacak olan programa 300 meclis üyesi programa katılacağını bildirdiler” ifadelerini kullandı.

Aydın, Sivas'ın tanıtımı adına böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek