Ramazan çadırında kota arttı 

Ramazan çadırında kota arttı

Sivas Belediyesi geçtiğimiz yıllarda Ramazan ayında başlattığı iftar çadırı geleneği bu yılda kotayı artırarak devam ettirecek. Konuyla ilgili Bilgi aldığımız Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydınbu yıl farklı bir çadır sisteminin uygulanacağını iftar çadırı kapasitesinin Üniversite ve Suriyeli mülteciler dikkate alınarak artırıldığını açıkladı.

Ramazan çadırında kota arttı
Ramazan çadırında kota arttı Sivas Memleket

SÜMEYRA DENİZ

Geçtiğimiz yıllarda Sivas Belediyesi tarafından başlatılan ve geleneksel hale gelen iftar çadırı bu yıl Ramazan ayında kotayı artırarak ihtiyaç sahiplerine, yolda kalana, ihtiyaç sahipleri ile kaynaşıp onların hali ile hallenecek olanlara hizmet verecek.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın “Bu sene ramazan ayında çadırımız yine aynı mekanda devam edecek fakat çadırımız aynı çadır olmayacak. Bu çadır daha dayanıklı daha orijinal.2 bin kişilik çadır için ilgili firma ile anlaştık. Bu yıl ki çadır da yine Buruciye Medresesi yanına kurulacak” dedi.

Özaydın bu sene yüklerinin daha ağır olduğunudile getirerek “Geçen sene 2 bin 257 kişiye iftar verdik. Bu sene sayıyı 2 bin 750’ye çıkardık. Bu sene daha kalabalık olacağını düşünüyorum sebebi ise bu yıl Ramazan ayının üniversitelerin açık dönemine denk gelmesi. Diğer bir sebep ise  geçen sene Ramazan ayında  ilimizde 3 bin mülteci vardı bu yıl 6 bin 100 civarında mültecimiz var. Bu kardeşlerimizde o veya bu şekilde gelecekler. Geçen sene 500 kişinin yemek yediği çadırımızda bu sene 2 bin kişi yemek yiyecek Bu sene yükümüz çok ağır o yüzden esnaflarımızdan hayırseverlerimizden ve gücü yetenlerden bu anlamda Hayat Ağacı derneğine biraz daha ilgi göstermelerini rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Özaydın, ayrıca her yıl olduğu gibi yine farklı bölgelere açılacak stantlarda hayırsever vatandaşları desteklerine talip olacaklarını, hali vakti yerinde olan vatandaşların makbuz karşılığı yardımlarını beklediklerini dile getirdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak