Konuşan Bank’lar kültür aşılayacak 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Konuşan Bank’lar kültür aşılayacak

Sivas Belediyesi Tarihi Kent meydanına ‘Kitap Kafe’ açarak yeni bir kültür hizmeti başlatıyor. Kafenin bahçesine konulacak olan banklar ise Sivas’ta bir ilk olma özelliği taşıyor. Üzerine oturulduğunda konuşan banklar, Âşık Veysel, Muzaffer Sarısözen, ÂşıkRuhsati, Sefil Selimi ve Zaralı Halil’in eserlerini seslendirecek.

Konuşan Bank’lar kültür aşılayacak
Konuşan Bank’lar kültür aşılayacak Sivas Memleket
Bu içerik 191 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Belediyesi Tarihi Kent Meydanına ‘Kitap Kafe’ açıyor. İki katlı olarak yapılacak olan büfe şeklindeki kafede vatandaşlar tarihi meydanda kitap okumanın keyfini çıkartacak. Kültürel etkinlikler kapsamında olumlu bir yer alacak olan kitap kafenin bahçesine yerleştirilecek olan banklar ise konuşması ile ilk olma özelliği taşıyor. Konuşan banklar, üzerine oturulduğunda önce kısa olarak Sivas Belediyesinin tanıtımını yapacak ve ardından Sivas’ın değeri olan şahsiyetlerin eserlerini seslendirecek.

Âşık Veysel, Muzaffer Sarısözen, Âşık Ruhsati, Sefil Selimi ve Zaralı Halil hakkında yazılı bilgilerin bulunduğu banklara oturan vatandaşlar, Sivas’ın değeri olan bu şahsiyetlerin eserlerini dinleyebilecekler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor