Sivas 3 ton köfte tüketiyor 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Sivas 3 ton köfte tüketiyor

Günlük 10 ton etin tüketildiği Sivas’ta son yıllarda daha da rağbet gören Sivas Köftesi tüketimi günlük 3 tona ulaşıyor. Sivas Lokantacılar ve Kebapçılar Esnaf Odası Başkanı Nazım Yiğit ramazan öncesiSivas köftesi ve et fiyatları ile ilgili değerlendirmeler yaptı.

Sivas 3 ton köfte tüketiyor
Sivas 3 ton köfte tüketiyor Sivas Memleket
Bu içerik 280 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Günlük 10 ton et tüketen Sivas yaz ayları geldiğinde Sivas köftesi tüketimini 3 tona çıkartıyor. Sivas genelinde 27 tane tescilli Sivas köftesi satışı sunan lokanta olduğunu belirten Nazım Yiğit tüketiciyi uyardı.

Yiğit; “Sivas köftesi tescil bayrağı olmadan satışa müsaade etmiyoruz.  Bununla ilgilide İstanbul’da da 6 tane Sivas köftesi satan mekanımız var. Tokatta var Kayseri’de var. Şu an 27 tane tescilli Sivas köftesi satan işyerlerimiz var tabii bu işin korsanlığını yapanlar da var, tüketicilerimizin buna dikkat etmesini istiyoruz. Sivas köftesi tescil bayrağı olmayan yerler korsandır. Müşterilerimizin buna dikkat etmesini istiyoruz” dedi.

ET FİYATLARININ YÜKSELMESİ VATANDAŞI YORUYOR

Ramazan önü et fiyatlarına gelecek zamlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Yiğit; “Etin fiyatının yükselmesi vatandaşı yoruyor porsiyon fiyatları artınca vatandaşta lokantalara pek fazla uğramıyor. Bir porsiyon Sivas köftesi 20 lira Biz bunu şu şekilde dengelemeye çalışıyoruz yanında salata, ezme gibi çeşitli ikramlarda bulunarak dengelemeye çalışıyoruz. Biz kasada hesap alırken çekiniyoruz hesaplar çok yüksek olduğu için” şeklinde konuştu.

Eylül ayında Hollanda’da yapılacak olan bir yiyecek fuarına katılacaklarını belirten Yiğit orada Sivas köftesi tanıtımı yapacaklarını ifade etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”