GSM dolandırıcılığı için suç duyurusu yaptılar 
Reklamı Geç
Advert
Advert

GSM dolandırıcılığı için suç duyurusu yaptılar

Sivas’ta bir GSM operatörünün Kurumsal Temsilciliğini yapan bir şirketin kendilerini dolandırdığını iddia eden bazı iş yeri sahipleri temsilci şirket hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulundular. İş yeri sahipleri, temsilci şirketin sahte imza atarak hat açmış olduğunu, şirketlere telefon vermiş gibi gösterip operatörden aldığı telefonları başkasına sattıklarını ileri sürerek temsilci şirket hakkında şikayetçi oldular.

GSM dolandırıcılığı için suç duyurusu yaptılar
GSM dolandırıcılığı için suç duyurusu yaptılar Sivas Memleket
Bu içerik 154 kez okundu.

HABER MERKEZİ

Sivas’ta bir GSM operatörünün Kurumsal Temsilciliğini yapan şirket  ve şirket sahibi olan G. Y. hakkında, ‘Sahte imza atarak hat açma ve hat karşılığı cihaz alarak başka kişilere sattığı’ iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat eden bazı şirket sahipleri operatör temsilcisinden şikayetçi oldu.

Daha önce taahhütle başka bir GSM operatöründe hatları ve cihazları bulunduğunu belirten şikayetçilerin iddiasına göre, Mobilix Ltd. şirketi temsilcisi şirket sahiplerine giderek temsilciliğini yaptığı GSM operatörüne geçme teklifinde bulunarak bazı vaatlerde bulundu.

Temsilcinin vaatleri doğrultusunda şirketinin tasarruf edeceğini düşünen firma sahipleri teklifi kabul etti. Ancak şirket temsilcisinin imzaladıkları protokole uymadığını dile getiren işyeri sahipleri, sahte imza ile adlarına hatlar açıldığını fark ederek işyerinin zarara uğratıldığı iddiasıyla Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunarak hak arayışı içerisine girdiler.

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklama yapan firma sahibi ‘’Şirketimiz bir GSM operatörü ile anlaşmaya varıp hatlarını kullanıyordu.GSM operatörünün temsilciliğini yapan Mobilix Ltd. şirketi temsilcisi gelerek diğer GSM operatöründeki hatlarını kendilerine geçirdikten sonra hatlardan doğacak olan zararları kendilerinin ödeyeceklerini söyledi ve bizde buna göre protokol yaptık.  Ancak şirket temsilcisi protokole bağlı kalmayarak şirketi maddi zarara uğrattığı gibi İşyerimiz adına hatlar acıldığını, sahte imza ile açılan hattın birisine de telefon tanımlandığını öğrendik. Bu işlemlerle ilgili olarak şahsım ve işyerimin hiçbir ilgisi yoktur. Olaydan bir buçuk ay sonra durumu fark ettim ve elimdeki belgelerle birlikte Cumhuriyet başsavcılığına müracaat ettim. Gerekli işlemlerin yapılmasını bekliyorum” dedi.

Temsilci şirketin bu yolla Firmaları yaklaşık 300 bin TL zarara uğrattığı da ileri sürülen iddialar arasında yer alırken olayın boyutu Adli makamların yapacağı kovuşturma ve soruşturmanın ardından netlik kazanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor