Minikler mezun oldu 
Reklamı Geç
Advert

Minikler mezun oldu

Divriği ilçesinde ilçe müftüğüne bağlı 04-06 yaş grubu Kur'an kursunda eğitim öğretim gören öğrenciler için yıl sonu kapanış programı düzenlendi.

Minikler mezun oldu
Minikler mezun oldu Sivas Memleket
Bu içerik 797 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Divriği ilçesinde ilçe müftüğüne bağlı  04-06 yaş grubu Kur'an kursunda eğitim öğretim gören öğrenciler için yıl sonu kapanış programı düzenlendi.

Divriği Müftülüğü tarafından Sadık Özgür Ticaret Meslek Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa ilçe müftüsü Faruk Ana, kurum amirleri , veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından kürsüye gelen ilçe müftüsü Faruk Ana, hedeflerinin Kur’anı Kerimi okul öncesinde ve okul döneminde öğretmek olduğunu ifade ederek, 04-06 yaş çocukların Kur’anı Kerimi daha rahat ve kolay öğrenebileceğini söyledi.

04 - 06 yaşlarında öğrencilerin öğrendikleri kur'an-ı kerimi daha sonra anlamak ve yaşamak için gayret göstereceklerini dile getiren Ana, “peygamberimiz (s.a.v.) hadisi şerifinde '' sizin en hayırlınız kuran-ı öğrenen ve öğretenlerinizdir'' buyurarak,

 en hayırlı mümin olmanın yolunuda bize göstermiştir. Bu yolda büyük emek harcayan, yavrularınızı kendi evladı yerine koyup, kuran-ı kerimi ve dini bilgileri öğretmek için emek harcayan, hocalarımıza teşekkür ediyorum.Evladının kur'anla buluşması için gayret eden siz kıymetli ebeveynleri anne ve babaları

tebrik ediyorum dedi. 

Ana, büyük ve küçük herkesin Kur’anı Kerim öğrenmeden ölmemesi gerektiği ni de sözlerine ekledi

Açılış konuşmasının ardından küçük öğrenciler tarafından Kur’anı Kerim okundu ve ilahiler seslendirildi. Semazen gösterilerinin ardından, çocukların yıl boyunca yaptıkları etkinlikler slayt halinde velilere gösterildi.

Programın sonunda küçük çocukların yaptığı etkinlikler veliler tarafından ayakta alkışlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”