Sivil radarlar devrede 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Sivil radarlar devrede

Sivas’ta trafik sorunlarının büyük kısmına çözüm getirmek amacı ile Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ortaklaşa bir çalışmaya imza attı.

Sivil radarlar devrede
Sivil radarlar devrede Sivas Memleket
Bu içerik 403 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas’ta trafikte denetim sağlayan radar araçları tesmi görünümden sivil görünüme döndü.

Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştireceği çalışmayı Trafik Şube Müdürü Orhan Gürbüz  basın açıklaması ile duyurdu.

 Maksatlarının ceza yazmak olmadığını dile getiren Gürbüz; “Bilindiği üzere daha önce ilimizde ki radar araçlarını görüyordunuz radar araçlarımız resmi araçlarımızdı. Hız kontrolü yapıyor idik. Fakat bundan sonra radar araçlarımızı sivil araç olarak yeniden dizayn ettik. Belediyemizle ortak hareket ediyoruz. Belediye ulaşım hizmetleri müdürü Mehmet Kaynar bey ile birlikte onların yardımlarıyla Sivas ilinde ki ana caddeler olmak üzere bütün caddelere radar levhaları koyduk.  Burada bizim maksadımız ceza yazmak değil zaten böyle bir maksadımız olsaydı yollara radar levhası koyup basın açıklaması yapmazdık.  Bizim maksadımız kazalar olmasın insanlar ölmesin diye almış olduğumuz bir tedbirdir. Halkımıza da buradan sizin aracılığınız ile duyurmak isteriz” dedi.

Konu ile ilgili konuşan Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mehmet Kaynar ise “Emniyet müdürlüğümüz trafik ekipleri ile beraber şehir merkezinde ki trafiğin daha yaşanılabilir hale gelmesi adına emniyet müdürlüğümüz de ki ekipler ve zabıta trafik  ekiplerimiz bir organizasyonun içerisinde trafik levhalarının şehir merkezinde yerleştirilmesi hususunda bir çalışma içerisine girdik. Şehirde yaşamının bir kuralı vardır bu kuralın disipline edilmesi adına emniyette ki trafik şu be müdürlüğümüz ile uyumlu bir çalışma içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”