Divriği TOKİ 2018’de bitecek
Advert

Divriği TOKİ 2018’de bitecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sivas’ın Divriği İlçesi’ne yapılan 610 konutluk TOKİ inşaatı çalışmaları sürüyor.

Divriği TOKİ 2018’de bitecek
Divriği TOKİ 2018’de bitecek Sivas Memleket
Bu içerik 541 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

 

Sivas’ın Divriği ilçesinde geçtiğimiz yıl yapımına başlanan TOKİ konutlarında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 610 konutun, bir1 caminin ve bir ticaret merkezinin yer aldığı TOKİ konutlarının 2018 yılının yaz aylarında teslim edilmesi planlanıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren şantiye şefi Fırat Toğaçar çalışmalara Ocak ayında başladıklarını belirterek, “Allah izin verirse gelecek yılın yaz ayın,da teslim etmeyi planlıyoruz” dedi.

İnşatta 130 kişinin çalıştığını kaydeden Toğaçar “Burası 610 konut. Bunun yanında bir cami ve bir ticaret merkezimiz var. Şu an 130 kişi çalışmakta. Bu bir ay sonra 200 kişiye 2 ay sonra da 500 kişiye çıkarmaya niyetimiz var. Biz burada işimizi hızlı ve en güzel şekilde yapmaya gayret ediyoruz. Şu an 3 bloğumuz tamamlandı ve diğer 4 bloğumuza  geçmek üzereyiz. Ardından ince işe başlayacağız ve elimizden geldiği kadar düzgün Divriği’ye yakılır bir imalat yapmayı hedefliyoruz. Divriği’nin konut sorununu çözecek projeyi 2018 yılının yaz aylarında teslim etmeye niyetliyiz. Eylül-Ekim ayında insanlar oturmaya başlayacaklar.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“2017 yılında 1 milyar TL  ödeme gerçekleştirildi”
“2017 yılında 1 milyar TL ödeme gerçekleştirildi”
Çocuk istismarcılarına  göz açtırılmayacak
Çocuk istismarcılarına göz açtırılmayacak