Hayallerini eserlerine yansıttılar 

Hayallerini eserlerine yansıttılar

Sevgi Evinde kalan çocuklar tarafından el sanatları sergisi açıldı.

Hayallerini eserlerine yansıttılar
Hayallerini eserlerine yansıttılar Sivas Memleket
Bu içerik 476 kez okundu.

Sivas Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sivas Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda koruma ve bakım altında bulunan 7-18 yaş çocukların hazırlamış oldukları el sanatları eserleri Atatürk Kültür Merkezi'nde sergilendi.

Serginin açılışı öncesinde konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Aykut,  

Sivas Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ve Sevgi Evleri Yetiştirme yurdunda kalan çocuklar tarafından hazırlanan serginin beşincisini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Çocuklarımıza kültür ve değerlerimizi en iyi şekilde aktarmayı vazife bilerek il müdürlüğü olarak çalışmalarımıza şevk ve samimiyetle devam etmekteyiz. Çocuklarımıza ilham vererek birey olduklarının farkındalık vererek, kendilerine özgüvenlerini geliştirmelerini, ekip ruhunu kavrayarak gerektiğinde bağımsız iş yapabilme gücüne sahip olabilmelerine, özellikle kültürümüzü tanımalarını ve yaşatmalarını hedefliyoruz. Bugün burada geleneksel el sanatlarının yanı sıra çocuklarımızın hayal gücüne ve rengarenk tasarladıkları örnekleri de göreceğiz. Çocuklarımızın yıl boyunca büyük bir titizlikle hazırladıkları el emeği göz nuru sabun, ebru, mum kokulu taşlar ve ahşap boyamadan oluşan 500’ün üzerindeki eseri sizlerin beğenisine sunmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Konuşmanın ardın Vali Davut Gül ve diğer katılımcılar tarafından serginin açılış kurdelesi kesildi. Vali Gül ve beraberindekiler daha sonra sergide yer alan eserleri gezerek bilgi aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
Vali Gül’e bıyık yakıştı
Vali Gül’e bıyık yakıştı