Emniyet Whatshapp ihbar hattı açsın 

Emniyet Whatshapp ihbar hattı açsın

Sivas’ta yoğun trafiğe bir de sürücü hataları eklenince, kentte trafik tam bir keşmekeşe dönüşüyor. İl Emniyet Müdürlüğü sorunların çözümünde fahri trafik müfettişlerinden destek almayı hedefliyor.Trafikte ihlallerin en aza indirilmesi noktasında Gazete olarak, tüm vatandaşların kural ihlallerini fotoğraf çekerek emniyete ulaştırabilecekleri trafik whatshappihbar hattı oluşturulmasını öneriyoruz.

Emniyet Whatshapp ihbar hattı açsın
Emniyet Whatshapp ihbar hattı açsın Sivas Memleket
Bu içerik 379 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Trafiğin yoğun olduğu Sivas’ta, bir de kural ihlalleri eklenince kent trafiği içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Kural ihlallerinde sınır tanımayan bazı vatandaşlar, diğer insanların haklarını hiçe sayarak yaptıkları ihlallerle çağdışı görüntülere neden oluyorlar. Fevzi Çakmak Caddesindeki kaldırımın giriş kısmına aracını çıkartarak park eden bir vatandaş da kaldırımı yaya geçişine tamamen kapattı. Kaldırımda yürüyen vatandaşlar ise kapatılan yerden geçemeyince yola inerek yürümeye mecbur bırakıldı.

Bu ve buna benzer hatalar hemen her saat kentin birçok bölgesinde yaşanırken, duruma müdahale konusunda Trafik ekiplerinin her yere yetişmesi imkansız durumda. Bu amaçla Sivas İl Emniyet Müdürlüğü fahri trafik müfettişlerinin etkinliğini artırarak sorunun çözümünde destek alıyor.

Teknolojinin üst seviyede kullanıldığı günümüzde, vatandaşların her birinin trafik müfettişi durumunda olmaları, bu tür hataları fotoğraf ile belgeleyerek emniyete bildirmelerinin Sivas’ta hak ve kural ihlallerinin büyük ölçüde önüne geçeceği düşüncesindeyiz.  Bu nedenle Memleket Sivas Gazetesi olarak, İl Emniyet Müdürlüğünün Whatshapp trafik ihbar hattı kurmasını ve tüm vatandaşları fahri müfettişliğe yönlendirmelerini öneriyoruz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek