“İkinci Üniversite Sivas’ın hakkı” 
Reklamı Geç
Advert

“İkinci Üniversite Sivas’ın hakkı”

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas’a yapılması planlanan ikinci Üniversite Hukuk Fakültesi ve 10 bin kişilik yurtla alakalı çalışmaların sürdüğünü belirterek: “Sivas son yıllarda oldukça iyi yatırım aldı. Sivas’a yatırıma açılmış bir il. Sivas’a hem ikinci Üniversite hem de Hukuk Fakültesi açılacak. İkinci Üniversite Sivas’ın hakkı” dedi.

“İkinci Üniversite Sivas’ın hakkı”
“İkinci Üniversite Sivas’ın hakkı” Sivas Memleket
Bu içerik 357 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül, Sivas’a hem ikinci bir Üniversitenin hem de hukuk Fakültesinin yapılacağını ayrıca yine Kredi Yurtlar Kurumu ile yaptıkları protokol kapsamında 10 bin kişilik yurt yapılacağını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatları ile çalışmaların başladığını kaydeden Vali Gül: “Sivas son yıllarda oldukça iyi yatırım aldı. Sivas’a yatırıma açılmış bir il. Sivas’ahem ikinci Üniversite hem de Hukuk Fakültesi açılacak. İkinci Üniversite Sivas’ın hakkı” dedi.

43 yıldır Cumhuriyet Üniversitesine Hukuk Fakültesi açmak izin alınamadığını ancak Başbakan Binali Yıldırım talimatları doğrultusunda çalışmaların yapıldığını vurgulayan Vali Gül: “Hukuk Fakültesi ve ikinci üniversite Sivas’ta açılacak. İkinci Üniversite Meclis gündemine kadar geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivaslı milletvekillerinin imzası ile mecliste. Fakat 15 Temmuz ve sonrasındaki olaylardan dolayı Üniversite açma konusu biraz ağırdan alınmaya başlandı. Şüphesiz ikinci Üniversite Sivas’ın hakkı. İkinci Üniversitenin Sivas’a açılması ile ilgili de bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Hem ikinci Üniversitemiz olacak hem mevcut Üniversitemiz içinde hukuk fakültesi olacak. Yine Kızılırmak projesini devlet projesi olarak sahiplendi. Burada 3 milyar lira gibi bir paradan bahsediyoruz. Olağan üstü bir para. Üniversite yerleşkesinde polis Meslek Yüksek Okulunun arka kısmına 10 bin Kişilik yurt yapılması için Kredi Yurtlar Kurumu ile sözleşme yaptık. Projeleri bitirdiğimizde bu ay içerisinde temel atmayı arzuluyoruz. Hem mevcut üniversite hemde açılması planlanan üniversite daha çok tercih edilecek. Hızlı trenle beraber ulaşım kolaylaştığında Sivas’ın tercih edilebilirliği artacak. Öğrenci sayımız ve kalitemiz artacak. Sivas’a gelen öğrenci piyasada daha fazla para harcayacak. Sivas ekonomik anlamda daha güçlü olacak” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”