Sivas’ta fırtına uyarısı 
Reklamı Geç
Advert

Sivas’ta fırtına uyarısı

Geçen geçen haftalarda yaşanan ve maddi hasarlara neden olan fırtınanın, bugün ve yarın yine etkili olacağı belirtildi. Meteoroloji tahminlerine göre yer yer 90 kilometre hızla eseceği tahmin edilen rüzgâra karşı uyarılar yapıldı.

Sivas’ta fırtına uyarısı
Sivas’ta fırtına uyarısı Sivas Memleket
Bu içerik 265 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas'ta 23 Nisan tarihinde yaşanan ve hızı 95 kilometreye kadar çıkan fırtınanın yeniden kendini gösterme ihtimalinin bulunduğu verilerle elde edilirken Meteoroloji tedbir alınması konusunda uyarıda bulundu.

Sivas'ta 23 Nisan tarihinde yaşanan ve hızı 95 kilometreye kadar çıkan fırtına 23'ü okul binası olmak üzere 100'den fazla binanın çatısı uçurmuş,48 araçta ise hasar oluşturarak 126 bin liralık maddi hasara neden olmuştu.

Meteorolojiden yapılan açıklamaya göre şiddetli rüzgârın bugün ve yarın Sivas’ta etkili olacağı belirtilerek vatandaşlar uyarıldı. Yapılan açıklamada, yağışlı havanın hafta ortasına kadar devam edeceği belirtilirken, ‘’Rüzgârın bölge genelinde Pazartesi ve Salı günleri güney ve güneybatı yönlerden 40-60 km/saat kuvvetli, yer yer 70-90 km/saat kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir’’ denildi.

Fırtınaya karşı vatandaşlar uyarılarak, ‘’Beklenen kuvvetli yağış ve fırtına sebebiyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir’’ denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”