Projeleri değerlendirdik 

Projeleri değerlendirdik

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yıkılan Vakıflar binasının yerine yapılmak istenen birkaç projenin olduğunu belirterek: “O bölgeye Taşhan binasını baskı altına alacak şekilde olmayan bir proje yapılacak. Yeni binanın dış cephesinin Taşhan binası ile uyuşması lazım. Vakıfların ve Sivas’ın kabul edeceği tarihi dokuyla bütünleşecek projenin o bölgeye yakışacağını düşünüyorum” dedi.

Projeleri değerlendirdik
Projeleri değerlendirdik Sivas Memleket
Bu içerik 384 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Belediye Başkanı Sami Aydın, yıkılan Vakıflar binasının yerine yeni bir bina yapılması için birden fazla projenin olduğunu, o bölgeye yapılacak olan binanın Taşhan’ın yapısına uygun bir yapı olması gerektiğini söyledi.

Alanın Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait olduğunu ama oraya yapılacak binanın tarihi Taşhan binasını baskı altına almaması gerektiğini kaydeden Başkan Aydın: “Yerine yapılması planlanan binanın Taşhan ile uyumlu şekilde olması lazım. Bu anlamda Vakıflar Bölge Müdürlüğü bir takım proje çalışmaları yaptılar. Projeleri bizlerde değerlendirdik. Eksik gördüğümüz noktaları toplantıda dile getirdik” dedi.

Vakıflar binasının yıkılmasının yerinde bir karar olduğunu da vurgulayan Aydın: “O bina fonksiyonelliğini kaybetmiş bir bina. Şehrin en önemli caddesinin üzerinde meydan bölgesin de ama zemin katı hariç diğer katların tamamen atıl olduğu bir binaydı. Binanın yıkılması çok doğru bir karardı. O bölgeye yapılmak istenen projelerle alakalı geçtiğim günlerde toplantı yaptık. Toplantıya İl Bürokratları ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldı. Toplantıda projelerle ilgili görüşler alındı. O bölgeye Taşhan binasını baskı altına alacak şekilde olmayan bir proje yapılacak. Yeni binanın dış cephesinin Taşhan binası ile uyuşması lazım. Vakıfların ve Sivas’ın kabul edeceği tarihi dokuyla bütünleşecek projenin oraya yakışacağını düşünüyorum. Mülkiyet Vakıflar Bölge Müdürlüğünün olabilir ama biz Sivaslılar olarak oraya güzel bir projenin yapılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek