Sivas için koşturacak 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Sivas için koşturacak

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şubesi başkanlığına seçilen Murat Yüksel: “Amellerin, az da olsa devamlı olanı makbuldür. Merhum Necip Fazıl'ın dediği gibi, "Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım." Biz de karıncalar gibi ülkemiz için Sivas'ımız için koşturacağız” dedi.

Sivas için koşturacak
Sivas için koşturacak Sivas Memleket
Bu içerik 245 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Sivas Şubesinin yeni Başkanı Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Murat Yüksel oldu.

2008 yılında onursal Başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Genel Başkanları Ekrem Erdem tarafından kurulan derneğin Sivas Şubesinin yeni yönetimini tanıtmak için bir araya geldiklerini kaydeden Yüksel: ‘’Dilimiz Kimliğimizdiranlayışıyla yola çıkan derneğimizin Türkçe'nin gelişmesi, dil bilincinin toplumda yerleşmesi, dil ve tabela kirliliğinin önlenmesi, genç kalemlerin önünün açılması için etkin çalışmalar yapacağız” dedi.

Dilin bireyin, kamunun ve milletin beslendiği en önemli kaynak olduğu düşüncesinden yola çıktıklarını kaydeden Yüksel: “Amellerin, az da olsa devamlı olanı makbuldür. Merhum Necip Fazıl'ın dediği gibi, "Devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak lazım." Biz de karıncalar gibi ülkemiz için Sivas'ımız için koşturacağız.

Geçtiğimiz aylarda 2017 yılı yine Cumhurbaşkanımızın himayelerinde 'Türk Dili Yılı' ilan edildi. Kimliğimizin en önemli göstergesi olan dilimiz üzerine kaygı taşıyan insanlar için bu çok önemli fırsattır. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği olarak bizler de bu hususta çalışmalar yapmaya, katkı sunmaya devam edeceğiz. İstişare heyetimiz, yönetim kurulumuz ve üyelerimizle beraber Türkçemiz üzerine yapılacak her türlü çalışma ve organizasyonda üniversitemizle, kamu kurulularımızla ve STK'larımızla işbirliği yapmaya hazırız. Çünkü dil hayatın her alanını, toplumun her kesimini kuşatıyor, bir milletin ancak dili ile var olabileceğini biliyoruz.Anayasa çalışmaları içerisinde anayasanın dili konusunda TDED öncülüğünde çalıştaylar yapılmaktadır.Milli birliğimizin simgesi olan dilimiz güzel Türkçemizin, gelecek nesillere aktarılması ve bu konuda toplumsal duyarlılık oluşturmak adına kurulan Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, bugün gelinen noktada kendi kültürünü sahiplenen şuurlu ve nitelikli bir gençliğin oluşmasına da katkıda bulunmaktadır.

Dil de hayat sahibidir, doğal ortamında gelişir. Bu gelişmeye yapılacak suni müdahaleler dile katkı sağlamaz, bilakis dile zarar verir. Okulda, evde, sokakta, türküde, şarkıda, televizyonda, film sektöründe, internet dünyasında kullanılan dil önemlidir. Kısacası hayatın tüm alanlarında dilin doğru kullanılmasını son derece önemsiyor ve bunun için çaba gösteriyoruz. TDED olarak bu alanda yapılacak çalışmaları önemsiyoruz, her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.  Dil, kültür, sanat vb. ile sultan şehrimize katma değer sağlayacak her türlü çalışmaya omuz vereceğimizi, sizlerden gelecek fikirler ve projelerin tarafımızdan önemseneceğini bilmenizi isteriz.İnşallah, yılın bu güzel zamanlarında, baharın kendisi gibi, anlamını da yaşamak; bütün vatanda, hep birlikte bir tazelenme ve yeniden doğuş yaşamak da nasip olur.

Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, bu birlikteliğin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yönetimde görev alan arkadaşlarımıza, siz değerli üyelerimize, değerli dostlarımıza ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”