Servislerin yüzü güldü 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Servislerin yüzü güldü

Havaların ısınması ile birlikte her geçen gün sayıları daha da artan motosikletler trafikte ki yerlerini almaya başladı.

Servislerin yüzü güldü
Servislerin yüzü güldü Sivas Memleket
Bu içerik 269 kez okundu.

Sümeyra DENİZ

Havaların ısınması ile birlikte her geçen gün sayıları daha da artan motosikletler trafikte ki yerlerini almaya başladı. Motosikletlerin trafiğe çıkması, motosiklet servislerin ve tamircilerin yüzünü güldürmeye başladı. Uzun bir süredir işyerini siftahsız kaptığını kaydeden motosiklet servis ve tamircileri, havaların ısınması ile birlikte işlerinde gözle görülür bir hareketlilik yaşanmaya başladığını belirttiler. Motosiklet kullanımında eskiye oranla artış olduğunu bunun en başlıca nedenlerinden birisinin otomobilde yaşanan park sorunu ve akaryakıt gideri olduğunu belirten motosiklet servisleri, “Motosiklet’e olan talebi dikkate alan üretici firmalar, motosiklet kullanımını daha da yaygınlaştırmak için fiyatlarını aşağıya çekti.

Sivas’ta yaşanan park sorunu vatandaşları motosikletlere yöneltiyor. Motosikletler şehir içi ulaşımda oldukça pratik olması ve akaryakıt giderinin az olmasından dolayı rağbet görüyor. Bunu dikkate alan üretici firmalar motosiklet kullanımını daha da yaygınlaştırmak için fiyatlarını aşağılara çekiyorlar” diye konuştular.

BAKIM YAPILMALI

Motosikletlerin daha uzun ömürlü olması ve sürücüsüne sorun çıkarmaması için periyodik bakımın kesinlikle yaptırılması gerektiğini kaydeden motosiklet servisleri, “Sıfır kilometre alınan motosikletler kesinlikle periyodik bakımları yapılmalı. Periyodik bakımlar kilometresi geldiği zaman yapılırsa motosikletlerde kolay kolay arıza meydana gelmez. İkinci el motosiklet alacak vatandaşlarda motosikletin garanti belgesini kontrol ederek periyodik bakımların yapılıp yapılmadığına dikkat etsinler” diye konuştular.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”