Sivas, 2 milyon avroluk destek aldı 
Reklamı Geç
Advert

Sivas, 2 milyon avroluk destek aldı

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya,Sivas’ın 2007 yılından itibaren Avrupa Birliği destekli projelerden 2 milyon avroluk destek aldığını söyledi.

Sivas, 2 milyon avroluk destek aldı
Sivas, 2 milyon avroluk destek aldı Sivas Memleket
Bu içerik 387 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas İl Özel İdaresi olarak Avrupa Birliği hibe destekleri programı kapsamında 2007 yılından bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Sivas’a yaklaşık 2 milyon avroluk bir kaynağın kazandırıldığını kaydeden Kaya: “Nitekim İdaremiz, bu proje kaynaklarından daha fazla yararlanmak bağlamında sadece Avrupa Birliği değil ulusal kaynaklarla sağlanan hibelere de pek çok proje sunmuştur” dedi.

Bundan sonra da Sivas İl Özel İdaresi ve diğer kurumların Sivas Valisi Davut Gül önderliğinde yeni projelerini hayata geçireceklerini aktaran Kaya: “Doğu Anadolu Projesi (DAP) tarafından açıklanan 2017 proje destekleri kapsamında kültür alanında 4, küçük ölçekli tarımsal sulama alanında 14 ve hayvan sulama göletleri yapımı aşamasında da 5 olmak üzere pek çok projeyi DAP’a sunduk. Haklı bir gururla söylemek gerekir ki, DAP kapsamına giren 15 il arasında Sivas’ımız en çok projeyi gönderme başarısını yakalamıştır. Dilerim bu başarı karşılığını bulur ve mümkün olduğunca projelerimiz kabul edilerek Sivas’ımıza katkı sağlar. Yine TANAP proje destek uygulaması başlattı. TANAP’ın başlattığı bu destek uygulamasında da Sivas İl Özel İdaresi2017 yılı için 3 proje sundu. Bu projelerden ilkiyle kırsal alanda köylerimizde katı atıkların toplanması ve bertarafı hedeflenmektedir. Bir diğer projemizle merkezde nüfusu yüksek olan köylerimizin kanalizasyon alt yapılarının yenilenmesi hedeflenmektedir. Bir diğeri ile de cazibeli suyu olmayıp elektrik kullanarak terfili sistemle sulara sahip olan köylerimizin güneş enerjisi ile tanışarak elektrik masraflarının giderilmesidir. Daha nice projeler Sivas İl Özel İdaremiz tarafından yetkili hibe veren kuruluşlara sunulmaktadır” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”