Sağlık ellerde 
Reklamı Geç
Advert

Sağlık ellerde

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarları Daire Başkanlığı tarafından “Sağlık Ellerimizde” temalı el hijyeni konusunda ülke genelinde farkındalık oluşturabilmek amacıylabaşlatılan kampanya kapsamındaSivas İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilere el hijyenin önemi anlatı.

Sağlık ellerde
Sağlık ellerde Sivas Memleket
Bu içerik 245 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Özel İdare İlkokulunda düzenlenen programa İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Levent Sağlam, Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Malik Erdoğan öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Programda ebe Emine Aydın çocuklara el hijyeninin önemini anlattı.

İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Levent Sağlam; "Her şeyin başı sağlık, sağlığın başı da el temizliğinden gelir. Bu maksatla yola çıktık ve bu gün de sizlere el hijyeni, el temizliğinin nasıl olduğunu ve nasıl olacağını gösterecekler. Sağlık ömür boyu bizler için insan yaşamı için olmazsa olmazların en başında gelen unsur. Bu sebeple sağlığınızı korumak ve onu daha da ileriye götürmek için iyileştirmek için bir çok unsura ihtiyaç duymaktayız bunların başında da hiç kuşku yok ki temizlik geliyor" dedi

Doğru el yıkama tekniği ile birçok hastalık etkeni mikroorganizmalardan korunabileceğini anlatan Aydın, el yıkamadaki temel amacın, bakteri ve virüs gibi hastalık etkenlerini temizlemek olduğunu kaydetti.

Programın ardından çocuklara el sabunu dağıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor