“Ne aldanan olduk nede aldatan” 

“Ne aldanan olduk nede aldatan”

Sivas Valisi Davut Gül, “8 bin 200 dönümün tamamı sanayiye açılsa 35 bin civarında kişi istihdam edilecek. Ama bu 35 bin kişinin bir yıl sonra istihdam edileceği anlamına gelmez. Çünkü biz milletimize hiç yalan söylemedik. Ne aldanan olduk nede aldatan” dedi.

“Ne aldanan olduk nede aldatan”
“Ne aldanan olduk nede aldatan” Sivas Memleket

Mehmet TIRPAN

Sivas Valisi Davut Gül, 2. Organize Sanayi Bölgesine yapılacak olan raylı sistemle ilgili projelerin hazırlandığını, o bölgeye yatırımcıların fabrikalar kuracağını söyledi.

Fabrikaların tamamıyla kurulmasının ardından yaklaşık 35 bin kişinin istihdam edileceğinin altını çizen Vali Gül: “8 bin 200 dönümün tamamı sanayiye açılsa 35 bin civarında kişi istihdam edilecek. Ama bu 35 bin kişinin bir yıl sonra istihdam edileceği anlamına gelmez. Çünkü biz milletimize hiç yalan söylemedik. Ne aldanan olduk nede aldatan” dedi.

2. Organize Sanayi Bölgesi’nin dolacağına inandıklarını daha sonra ise Sivas’a 3 ve 4’ncü Organize sanayisi bölgesi kurulması noktasında girişimlerin olacağına inandıklarını vurgulayan Sivas Valisi Gül: “Organize Sanayi Bölgesinin 8 bin 200 dönümlük bir arazi.1997 yılında tüzel kişilik kazanmış. 20 yıllık bir mazisi var. Bu arazinin yüzde 65’i Organize Sanayi Bölgesi tüzel kişiliğine devredildi. En son bin dönümü Özelleştirme Yüksek Kurulunda devir edildi. Şuanda acele kamulaştırılması kararı alınıyor. Acele kamulaştırma kararı alındığında kalan kısımlarda 1 ay içerisinde kamulaştırılacak. Mülkiyetle ilgili sorun kalmayacak.Devlet Demiryollarının yetkilileri geldi oradaki her parselde raylı sistem olacak. Bu rekabet etme ve tercih edilme anlamında bizi ön plana çıkarır. Yine Sivas’a Lojistik merkez kurulması çok tartışıldı. Ama OSB’nin bir köşesini de Lojistik merkez olarak planlıyoruz. Lojistik merkezin olması her parselde raylı sistemin olması bizim için önemli. Eş zamanlı olarak da özellikle altyapı ihalesinin gecikmemesi için onun projelerini yapmaya başladık. Şu anda arazinin mülkiyetle ilgili sorununu önemli ölçüde aştık. Her parsele demir yolu hattı çekilecek. Aynı zamanda lojistik köy bunun bir köşesinde olacak, bunlar da birbirini desteklemiş olacak. Altyapının proje ihalesini yaptık, bir ay içinde bitecek. 2017 yatırım programında altyapıya başlayacağız. Bizden talepte bulunan müteşebbislere de yer tahsis ettik. Bu firmalar TÜDEMSAŞ’a iş yapan firmalar. 8 bin 200 dönüm arazimiz var. Sivas’ın sanayisi ciddi anlamda lig atlayacak. Belli bir takvim içerisinde alt yapı çalışmalarımız tamamlandıktan sonra limanlara çok kolay ulaşabilecek duruma geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak