Özel İdaresi iş sezonunu açtı 

Özel İdaresi iş sezonunu açtı

Sivas İl Özel İdaresi, 2017 Yılı Yaz Çalışma Sezonunun startını dün yapılan törenle verdi..

Özel İdaresi iş sezonunu açtı
Özel İdaresi iş sezonunu açtı Sivas Memleket
Bu içerik 185 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Sivas İl Özel İdaresi, 2017 Yılı Yaz Çalışma Sezonunun startını dün yapılan törenle verdi..

İl Özel İdaresi Asfalt Üretim Tesislerinde düzenlenen açılış programına Vali Davut Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri M. Nebi Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İl Jandarma Komutanı J. Alb.Sinan Şen, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Karaman, ilçe kaymakamları ve Belediye Başkanları ile il özel idaresi çalışanları katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ardından İstiklal marşının okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri M. Nebi Kaya, 2017 yılının ilk 4 ayını karar alma, projelendirme süreci ile en iyi şekilde değerlendirdiklerini söyledi. Kaya Özel İdare olarak 2017 yılında yapacakları çalışmalardan da bahsederek, “Şimdi alınan kararların, yapılan planlamaların ve üretilen projelerin hayata geçirilmesi, diğer bir mana ile 17 ilçe, 7 belde ve bin 233 köyümüz ile Sivas’ımızın en ücra köşesine kadar Sivas’ı şantiye haline döndürmenin zamanına geldi. 2017 yılı içerisinde İl Özel İdaremiz sağlıktan eğitime, kırsal alt yapıya kadar birçok alanda hizmet götürecektir. Kırsal alt yapıda yol ağımız 8 bin kilometredir. Bizlerde bu 8 bin kilometrenin her karışına hizmet götürme çabası içerisinde olacağız. Şuana kadar kesinleşen ve ek kaynaklar bulunduğunda daha da artacak olan rakamlara göre de 500 kilometre de stabilize onarım çalışması yapacağız. 500 kilometre asfalt yapacağız. 1500 kilometre de asfalt yama çalışması yapacağız. Yine içme suyu çalışmalarımızda bütün depolarımızın yapım onarım çalışmalarını gerçekleştireceğiz. İnşallah tüm vatandaşlarımızın tertemiz bir içme suyuna kavuşmaları için tüm depolarımızın da en kısa sürede otomatik klorlama sistemine sahip olması için gayret seyredeceğiz. Kaldığımız yerden su sayaçlarını köylerimize takmaya devam edeceğiz. Zira suyun zengini olmadığımızı biliyoruz. Eğitim alanında da bu sene nasip olursa 210 projeyi ilimiz ve ilçelerimizde hayata geçireceğiz. Yine tarımsal destekler ile çiftçimizin yanında olacağız.” dedi.

Daha sona  konuşan Vali Davut Gül ise, “Kurumların bir görünen yüzleri var, bir de görünmeyen yüzleri var. Sivas İl Özel İdaresi görünenden çok aslında görünmeyen işleri yapan bir kurum” dedi.

Özel İdarenin  kış mevsiminde de, yaz mevsiminde de çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Vali Gül, “İçme suyuyla ilgili sorunları tamamen ortadan kaldırmak istiyoruz. Sivas, Türkiye’nin coğrafi bakımdan ikinci büyük ili konumunda. Bunların da ötesinde birçok Avrupa ülkesinden daha büyük bir coğrafyaya sahibiz. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Mezraları ve diğer yerleşim yerlerini saydığımız da irili ufaklı 2 binin üzerinde ilimizde yerleşim yeri bulunuyor. Nüfusu az ya da çok olsun hepsinin hizmet talebi var. Yaz nüfusumuz kış aylarına göre en az iki kat artıyor” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz yıl 450 bin metrekare parke taşı döşendiğini hatırlatan Vali Davut Gül, “Normalde beklenti şudur. 450’nin en fazla yüzde 10 artarak, devam etmesidir. Ama bu sene inşallah 1 milyon metrekarenin üzerinde köylerimize parke taşı vereceğiz. Bütün su depoları elden geçirilecek. Onun dışında ilk defa köylerimiz sıcak asfaltla tanışacak. Gururla şunları söyleyebiliyoruz. Kırsal alt yapıyla ilgili kırsal kesimdeki eğitim, sağlık ve spor tesisleriyle ilgili ihtiyaç varsa, yeterli nüfus varsa mutlaka onu orta vadede halledebileceğimiz bir finansman gücüne eriştik.

İl Özel İdaresi olarak Sivas’ta ilk defa 58 köye halı saha yapıyoruz. Bu her köye 250 bin TL’lik spor tesisi yapıldığı anlamına geliyor. Objektif kriterler koyduk. 450 nüfus ve üzerinde olan köyleri seçtik. 2. Aşamada hedefimiz 58 köye halı saha yapacağız. Halı saha yapamadığımız köylerden 258 köye de oyun grubu yapmak istiyoruz.” açıklamasını yaptı.

Konuşmaların ardından tören; açılış kurdelesi kesilmesi, kurban kesimi, araçların incelenmesi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Gar binasına YHT Meydanı yapılacak
Akyıldız’dan YHT teşekkürü
Akyıldız’dan YHT teşekkürü