Sivas’ta, 77’deki ruhu göremiyorum 

Sivas’ta, 77’deki ruhu göremiyorum

Sivas Valisi Davut Gül, Milli Türk Talebe Birliği’ni Sivas Şubesi açılışına katıldı. Vali Gül, 1977 yılında Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in Sivas’a gelişindeki coşkulu karşılamayı anlatarak, ‘’Necip Fazıl’ı Sivas’ta coşkuyla karşılayan ruh, şuanda Sivas’ta var mı biraz şüphe duyuyorum. Bu açıdan öz eleştiri yapmak lazım’’ dedi.

Sivas’ta, 77’deki ruhu göremiyorum
Sivas’ta, 77’deki ruhu göremiyorum Sivas Memleket
Bu içerik 246 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Ülkenin en köklü kuruluşlarından olan ve geçmişte önemli mücadelelere imza atan Milli Türk Talebe Birliği’nin Sivas Şubesi açıldı. AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz’ün oğlu olan üniversite öğrencisi Ahmet Deligöz’ün başkanlığını yürüteceği birliğin açılış toplantısı Öğretmenevinde gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, AK Parti İl Başkanı Sami Aydın, kamu kurum ve kuruluşların müdür ve temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan MTTB Sivas İl Başkanı Ahmet Deligöz, gençlere ‘geleceğimiz’ olarak bakılması değil, bugünün gençleri zihniyeti ile bakılması gerektiğini söyleyerek, ‘’Kuruluş olarak Cumhuriyet tarihi kadar eski, bağlı olduğu değerlere insanlık tarihiyle yaşıt MTTB Sivas şubesinin açılışını yaptık. Kurulduğu günden bu yana milletin menfaatlerini gözeten Milli Türk Talebe Birliği gençlerin sadece derslerinden aldığı notlarla yetinilmemesi gerektiğinin savunucusu olmuştur. Gençlik çok büyük güç ve bir potansiyeldir. Bu nedenle birliğimizin en temel amacı bilginin yanında moral ve maneviyat bakımından kendisini geliştirmeye istekli, çevresine ve dünyada yaşanan hadiseleri irdeleyebilen yorumlayabilen ve çözümleyebilen, idealist, milli ve manevi değerlerine bağlı gençler yetişmesine öncü olmaktır. ‘Gençler bizim geleceğimizdir’ diyerek bizlerin hayallerini öteleyen sisteme, ‘Hayır biz gelecek değil bugünüz. Bugün yapacağımız işler, söyleyeceğimiz işler var’ demeye geldik’’ dedi.

Vali Davut Gül ise geçmişte yaşanan milli, manevi ve edebi ruhun günümüze taşınması gerekliliğine vurgu yaparak, ‘’MTTB marka değeri yüksek bir kurum. Bunun içeriğinin de doldurulması lazım. 77 yılında Necip Fazıl’ı Sivas’ta coşkuyla karşılayan ruh, şuanda Sivas’ta var mı biraz şüphe duyuyorum. Bu açıdan öz eleştiri yapmak lazım. MTTB başta olmak üzere benzeri kardeş kuruluşların tamamı için söylüyorum.  Biz bir araya gelme konusunda, bir etkinlik yapma konusunda ciddi zafiyetlerimiz var. 77, 80’li yada 90’lı yılındaki ruh, İstanbul’un fethi için insanların o imkânsızlıklara rağmen o heyecanı taşımaları bizler için hedef olması lazım. Bizler de bu kurumlara yük olmak için değil, yük almak için gelmemiz lazım. Bu açıdan gençlerimizi tebrik ediyorum’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek