‘’Türklük bilincini gelecek kuşaklara aktarmalıyız” 
Reklamı Geç
Advert

‘’Türklük bilincini gelecek kuşaklara aktarmalıyız”

Türk Ocakları Sivas Şubesinde 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla program düzenlendi. Programda konuşan Sivas Türk Ocakları Sivas Şube Başkanı Ahmet Bozdoğan, Türklük bilincinin gelecek kuşaklara aktarması gerektiğini vurguladı.

‘’Türklük bilincini gelecek kuşaklara aktarmalıyız”
‘’Türklük bilincini gelecek kuşaklara aktarmalıyız” Sivas Memleket
Bu içerik 156 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

3 Mayıs Türkçülük Günü kapsamında Türk Ocakları Sivas Şubesince düzenlenen programda Türkçülük bilinci ele alındı.

Katılımın oldukça fazla olduğu programda günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapan Sivas Türk Ocakları Sivas Şube Başkanı Ahmet Bozdoğan, 3 Mayıs 1944’deki kısmen elim, kısmen ders verici hadiselerin yıl dönümü münasebeti ile 1944’ün seneyi devriyesi olan 1945’teki 3 Mayıs’tan beri Türkçülük günü olarak anılan program çerçevesinde toplandıklarını dile getirdi.

Türklük bilincini gelecek nesillere aktarılması gerektiğinin altını çizen Bozdoğan: “3 Mayıs biz Türkçüler için bir bayram değil, ama oturup ağlayacağımız veya gözyaşı dökeceğimiz matem günü de değil. 3 Mayıs 1944 yılından beri Türkçülerin Türklük bilinci ve şuurunu tazeledikleri bu şuuru ilelebet devam ettireceklerini gelecek kuşaklara aktaracaklarını teyit ettikleri bir gün. Türkiye’de Türk olmak maalesef bir takım mihnetlere katlanmayı beraberinde getiriyor. Türkçüler bu mihnetlere katlanmaktan muzdarip değiller. Çünkü Türk İslam Davasının ilelebet yaşayabilmesi için bu mihnetleri çekmekle yükümlü olan bir kitleye ihtiyaç var. Bizler Türk Milliyetçileri olarak Türklüğün bekası için bu duruma gönüllü biçimde rıza göstermiş durumdayız. Elbette idealde bütün Türklerin bir çatı altında yaşayacağı turan en büyük sevdamızdır. Bu turan sevdası asla vazgeçilmez biçimde tek bir devlet anlamına gelmez. Dünyadaki bütün Türklerin kültürel, manevi ve fikri birliği de bizim için bir turan idealidir. Yakın zamanda bu turan idealini gerçekleştireceğimiz inancı ile hepinize saygılar sunuyorum. Türklük bilinci ile yaşama duygusunu gelecek kuşaklara aktarmak üzere hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından programa katılanlara pilav ikramında bulunuldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”