İkinci köprü bitti 

İkinci köprü bitti

Hem Üniversite’yi hem de TOKİ'yi şehir merkezine bağlayarak kolay ulaşımı sağlayacak olan tarihi Eğri Köprü yanına yapılan ikinci köprü de bitti. Son rötuşların yapıldığı köprü bir kaç hafta içinde trafiğe açılacak.

İkinci köprü bitti
İkinci köprü bitti Sivas Memleket
Bu içerik 338 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

İşhan Toki bölgesinde Kızılırmak üzerinden geçen mevcut betonarme köprünün yanına yapılan ikinci köprüde sona yaklaşıldı.

Sivas Belediyesi ve Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ile yapılan protokol kapsamında şehrin en hızlı gelişen bölgelerinden olan Yeşilyurt, Kardeşler ve Eğriköprü mahalleleri yenilenen Bağdat caddesi ile modern bir bulvara kavuştu.

İşhan TOKİ’ye kadar köprü de dâhil olmak üzere bölgeyi duble yola kavuşturmak için yapılan çalışmalar kapsamında Kızılırmak üzerinden geçen mevcut betonarme köprünün hemen yanına yapılan  ikinci bir köprü bir kaç hafta sonra hizmete açılacak.

Yapımını Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü’nün üstlendiği ve yaklaşık bir ay önce ayakları dikilen yeni köprüde son rötuşlar yapılıyor.

Eski betonarme köprü ile aynı özellikleri taşıyacak olan yeni köprü hizmete girmesi ile birlikte Bağdat caddesi, İşhan Toki, 112 Acil Çağrı Merkezi ve Cumhuriyet Üniversitesi güzergahı kesintisiz olarak duble yola kavuşmuş olacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek