Konvoylara sıkı takip 
Reklamı Geç
Advert
Advert

Konvoylara sıkı takip

Sivas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Deneteme Şube Müdürü Orhan Gürbüz 2016 yılında Valilik tarafından kentte asker uğurlama, düğün törenleri gibi etkinliklerde yapılan konvoylarda, korna çalma, egzoz patlatma araçlardan sarkma araçlardan ateş etme gibi eylemlerin yasaklandığını hatırlatarak, bundan sonra bu tür olaylara kesinlikle göz yumulmayacağını ve ilgililer hakkında cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Konvoylara sıkı takip
Konvoylara sıkı takip Sivas Memleket
Bu içerik 646 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Son iki yıldır asker uğurlama ve düğün törenlerindeki konvoylarda meydana gelen trafik kazası ve bunların sonucu can kaybının yaşanması nedeni ile Trafik alınan kararı sıkı takibe geçerek bundan sonra bu tür durumlara müsaade etmeyecek.

Son iki yıldır asker uğurlama ve düğün törenlerindeki Konvoylarda gereksiz korna çalma, egzoz patlatma, araçlardan sarkma, araçlardan ateş etme gibi eylemler yasaklanmıştı. Ancak birçok vatandaş bu yasağa uymayarak can kaybı yaşanmasına neden oldu.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Deneteme Şube Müdürü Orhan Gürbüz yaptığı açıklama ile bundan sonra bu tür eylemlerde bulunanlara kesinlikle göz yumulmayacağını ve ilgililer hakkında cezai işlem uygulanacağını söyledi.

Ancak birçok vatandaşın bu uyarıları dikkate almadığını ve trafiği tehlikeye düşürdüğünü söyleyen Gürbüz, “Yapılan uyarılara rağmen konvoylarda aynı şekilde korna çalmak suretiyle gürültü yapıldığı, gençlerin araçtan sarkarak trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü görülmektedir. .2016 yılında asker uğurlama konvoyunda Muhsin Yazıcıoğlu bulvarında meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden iki arkadaşımızı ve yanında yaralanan beş kişiyi henüz unutmadık. 02.05.2017 günü Hafik ilçesinde yapılan asker uğurlama töreninde meydana gelen kazada da 18 yaşındaki genç kızımız olay yerinde hayatını kaybetmiştir.

Bundan sonra bu tür eylemlerde bulunanlara kesinlikle göz yumulmayacak ve ilgililer hakkında cezai işlem uygulanarak bu tür eylemler men edilecektir. Geçen yıldan beri bu konu ile alakalı üç kaybımız var. Artık dördüncüsüne de müsaade etmeyeceğiz. Sürücülerimizin cezai işlemle karşı karşıya gelmesini arzu etmiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Amaçlarının vatandaşlara cezai işlem uygulamak olmadığının altını çizen “Biz asker uğurlama törenlerinin yapılmasına, konvoy yapılmasına karşı değiliz. Bizim bu hususta örf, adet, gelenek ve göreneklerimizdir. Hatta biz bunara yardımcı oluyoruz. Bizim bu konularda karşı çıktığımız gereksiz yere korna çalmak, egzoz patlatmak, trafik güvenliğini tehlikeye düşürmeye karşıyız. Unutulmamalıdır ki evlerimizde çocuklarımız, öğrencilerimiz, yaşlılarımız, hastalarımız ve bunun gibi bir çok grup bizden huzur ve sükunu temin etmemizi istemektedirler. Bizim çabamız bunun içindir. Yoksa ceza yazmakla bizim elimize herhangi bir şey geçmiyor.” dedi.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”