Esnafa düşük faizli kredi 

Esnafa düşük faizli kredi

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi 2017 yılı içerisinde Sivas’lı esnafa 140 milyon lira kredi kullandırmayı hedefliyor. Düşük faizli krediler veren Kooperatif ekonomik noktada sıkıntı çeken esnafın yanında olacak.

Esnafa düşük faizli kredi
Esnafa düşük faizli kredi Sivas Memleket

Mehmet TIRPAN

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2017 yılı kredi kullandırma hedefi 140 milyon lira. 2016 yılında Sivaslı esnafa 120 milyon kredi kullandıran Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi bu yıl esnafa 140 milyon liralık kredi kullandırmayı planlıyor.

Günümüzde yaşanan ekonomik sıkıntıların ardından kredi çekerek gecikmiş ödemelerini yapmayı planlayan bazı esnaflar kredi kullanmak amacıyla başvurularda bulunuyor. Düşük faizli krediler ile yüzlerce esnafın sıkıntısını gideren kooperatif, il ekonomisine büyük katkı sunan Sivas esnafını daha fazla desteklemek amacıyla bu sene için 140 milyon lira kredi kullandırmayı hedefliyor. 150 bin liraya kadar kredi veren kooperatif esnafın bir nebze olsa rahat nefes aldıracak.

ARANAN ŞARTLAR

Düşük faizli krediden yararlanmak isteyen kişilerde aranan hususların başında vergi mükellefi olma şartı aranıyor. Esnaf ve sanatkar olmak, işyeri faal olmak,  ticaret siciline kayıtlı olmak ve herhangi bir meslek odasına üye olmak da aranan diğer şartlar arasında. Öte yandan Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği’ne ortak sayısı da her geçen gün arttığı edinilen bilgiler arasında 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Sivas’ta üretilen milli vagonlar Viyana’ya gönderildi
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak
Üniversite hastanesine yeni bina yapılacak