Yeşilay,aileleri uyardı 

Yeşilay,aileleri uyardı

Yeşilay Sivas Şube Başkanı Bülent Akın ailelere uyarıda bulundu. Akın ‘’Çocuklarınızın odalarına bakın onları kontrol edin davranışlarında değişiklikler var mı takip edin arkadaşlarını tanıyın lütfen çocuklarınızın takibini yapın.’’ Tavsiyesinde bulundu.

Yeşilay,aileleri uyardı
Yeşilay,aileleri uyardı Sivas Memleket
Bu içerik 313 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Yeşilay Sivas Şube Başkanı Bülent Akın, çocuklarının takibini yapmaları konusunda ailelere uyarıda bulundu.

Sivas’ta yürütülen faaliyetler hakkında bilgiler veren Akın “ Bizim görevimiz testi kırılmadan önce bunun önlemini almak. Ailelerden özellikle rica ediyorum, çocuklarınızın takibini yapın, odasına bakın kitaplarının arasını kontrol edin, hareketlerinde, tavırlarında değişiklik varsa ilgilenin bizde şu konu var ‘benim çocuğum kocaman oldu yapmaz’ fakat bu uyuşturucu illeti bir defalık denemelerde bile bağımlılık yaratan bir maddedir merak ve deneme çok kötü sonuçlar doğurabilir” dedi.

Olumsuz olaylar yaşanmadan önlem almanın önemine dikkat çekerek Akın“Bizler ataerkil bir toplumuz daha önceden maddi sıkıntılardan kaynaklanan sebeplerden dolayı örneğin bir aile bir odanın içerisinde kalıyordu, çocuklarını denetleme şansı vardı. Şimdilerde çocuk 17-18 yaşlarına geldiğinde ayrı odası oluyor ama anne ve babalar diyor ki benim çocuğum büyüdü artık ben onun odasına girmeyeyim. Bu gerçekten, böyle bir oluşuma zemin hazırlayan bir durum. Biz ailelere şunu öneriyoruz çocuğunuzun odasına girin çocuğunuza yakın davranın içe kapanıklık gibi durumlar var ise psikoloğa götürün gerekirse, arkadaşlarını takip edin arkadaşlarının aileleri ile tanışın” şeklinde konuştu.

Sivas ili genelinde emniyetten aldıkları bilgiye dayanarak 1000 e yakın madde bağımlısı olduğunu dile getiren Akın “Sivas doğu ve batı arasında bir köprü konumunda olduğu için uyuşturucu taşıyıcılığı konusunda muzdarip bir şehir” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek