“Türkçülük davasıTürkiye sevdasıdır” 

“Türkçülük davasıTürkiye sevdasıdır”

Milliyetçi Hareket Partisi Gürün İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Tanyıldız, Türkçülük gününü İl Genel Meclisinde gündeme getirdi. Tanyıldız “3 Mayıs Türk’ü Türk yapan değerleri savunan Türkçüleri zindanlara hapsedenlerin vicdan ve gönüllerinin ne denli karardığının ortaya çıktığı gündür. Aslında Türkçülük sevdası, Türkiye sevdasıdır” dedi.

“Türkçülük davasıTürkiye sevdasıdır”
“Türkçülük davasıTürkiye sevdasıdır” Sivas Memleket
Bu içerik 205 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Mayıs ayı toplantılarının ikinci birleşimi Sedat Özata başkanlığında gerçekleştirildi. Birleşimde ek gündem maddeleri masaya yatırıldı. Birleşimde gündem dışı söz alan Milliyetçi Hareket Partisi Gürün İl Genel Meclisi Üyesi Bekir Tanyıldız, 1945 yılından beri kutlanan Türkçülük Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Türkçülük Davasının, Türkiye sevdası olduğuna dikkat çeken Tanyıldız: “Tarihinde şan ve şeref dolu bu milletin diğer milletlere göre kendini üstün görmesi, töresel ve dini inanışlarımıza göre söz konusu olamaz. Ruhumuza üflenmiş olan yüce dinimizdeki anlayışa göre insanları veya milletleri üstün kılan takva sahibi olmalarıdır” dedi.

3 Mayıs Türkçülük gününün kutlanma sebebini açıklayan Tanyıldız, “3 Mayıs Türk’ü Türk yapan değerleri savunan Türkçüleri; hücrelere tabutluklara ve zindanlara hapsedenlerin vicdan ve gönüllerinin ne denli karardığının ortaya çıktığı gündür. 3 Mayıs Türklüğün adı olan, ulu önder Atatürk’ün sonsuzluğa yürümesinden sonra onun Türk milliyetçiliği temellerine dayalı olarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne dinamit koymak isteyenlerin hain emellerinin ve çirkin yüzlerinin yüreği Türkçülük ülküsüyle dolu Türk yiğitlerince gözler önüne serildiği gündür” ifadelerini kullandı.

TÜRKÇÜLÜK ŞAN VE ŞEREFTİR

Türkçülük gününün şan ve şeref olduğunu dile getiren Tanyıldız, “Başka bir Türkiye yok. Başka bir şanslı geçmişimiz, ecdadımız yok. Türkçülük davası, Türkiye sevdasıdır. Zor dönemlerden geçtiğimiz şu günlerde bir ve birlik olalım. Hangi düşüncede olursak olalım yegâne ve nihai maksadımız bu sevda olsun.3 Mayıs; Türk’ü Türk yapan değerleri savunan Türkçüleri hücrelere, tabutluklara ve zindanlara hapsedenlerin vicdan ve gönüllerinin ne denli karardığının ortaya çıktığı gündür. 3 Mayıs; Türklüğün adı olan, ulu önder Atatürk’ün sonsuzluğa yürümesinden sonra onun Türk milliyetçiliği temellerine dayalı olarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne dinamit koymak isteyenlerin hain emellerinin ve çirkin yüzlerinin yüreği Türkçülük ülküsüyle dolu Türk yiğitlerince gözler önüne serildiği gündür” şeklinde konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek