Hızlı tren inşaatı durdu 

Hızlı tren inşaatı durdu

2018 yılında tamamlanması planlanan Yüksek Hızlı Tren (YHT) yeni güzergâh çalışmalarının durduğu öğrenildi. Çalışmaların durmasının sebebi açıklanmazken, ‘yüklenici firmanın iflas etmesi’veya ‘eski güzergâha yeniden dönüş’ yapılacağı olarak yorumlanıyor.

Hızlı tren inşaatı durdu
Hızlı tren inşaatı durdu Sivas Memleket
Bu içerik 764 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Doğu Anadolu ve Sivas’ın İstanbul ve Ankara gibi büyük illere daha hızlı ulaşımlarını sağlamak amacıyla yatırım programına alınan YHT Projesinin,Üniversite güzergâhı yapım çalışmalarının durduğu öğrenildi. YHT garı ilk olarak mevcut tren garının yanına yapılması planlanmıştı. Ancak bu durumun şehir estetiğine zarar verebileceği düşüncesi ile güzergâh değiştirilmiş ve Cumhuriyet Üniversitesi Kampusu’nun içine alınması kararlaştırılmış ve çalışmalar başlanmıştı.

Sivas ziyaretinde YHT konusuna değinen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan projenin 2018 yılında tamamlanarak hızlı trenin hizmete gireceğini açıklamıştı. Ancak yeni güzergâhtaki çalışmalar yaklaşık bir hafta önce durdu. Çalışmaların durması hakkında her hangi bir resmi açıklama yapılmazken çeşitli yorumlara neden oldu. Yüklenici firmanın iflas etmesi nedeni ile çalışmaların durduğu yorumunun yanı sıra güzergâhın yeniden tren garına alınabileceği iddiaları ortaya atıldı. Çalışmaların ne sebeple durduğu ve bu boşluğun açılış tarihi olan 2018’i etkileyip etkilemeyeceği hakkında açıklama yapılması bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”