2016 Yılı Bütçesi Meclisin Gündeminde 
Reklamı Geç
Advert
Advert

2016 Yılı Bütçesi Meclisin Gündeminde

Sivas İl Özel İdaresi’nin 2016 yılına ilişkin bütçe kesin hesabı Cuma günü görüşülmek üzere İl genel Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

2016 Yılı Bütçesi Meclisin Gündeminde
2016 Yılı Bütçesi Meclisin Gündeminde Sivas Memleket
Bu içerik 186 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclisinde Mayıs ayının ilk toplantısı gerçekleştirildi. İlk olarak Nisan ayı meclis karar özetleri okundu. Daha sonra Gündemin ilk maddesi olan Sivas İl Özel İdaresi’nin 2016 yılına ilişkin bütçe kesin hesabı Cuma günü görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

Sedat Özatabaşkanlığında gerçekleştirilen oturumda 2016 yılına ilişkinbütçe kesin hesabı konusunun yanı sıra çok sayıda gündem maddesi görüşüldü. İlki gerçekleştirilen oturumda ayrıca mülkiyeti Sivas İl Özel İdaresi’ne ait merkez Örtülüpınar mahallesi tapunun 337 ada 97 nolu parselde kayıtlı 59,66 m2 yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın satılması konusu oy çokluğu ile kabul edildi. Mülkiyeti Maliye hazinesine ait merkez Kılavuz, Akdeğirmen, Örtülüpınar ve Gürün Hacılar-Suçatı mahallelerindeki taşınmazlar ile mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait merkez Akdeğirmen, Gürün Burçevi ve Suşehri Yalnızbağlar mahallelerindeki taşınmazların bedel farkı gözetmeksizin karşılıklı trampa edilmesi konusu da Meclis’in gündeminegeldi. Gündem maddesine ilişkin söz alan Büyük Birlik Partisi BBPİl Genel Meclis üyesi Aytekin Kulmaç, “Meclis üyeleri olarak bizim birinci derecede mesuliyet ve sorumluluğumuz kurumumuza ait olan gerek menkul gerekse gayrimenkullerin korunması ve kurumun menfaatlerine uygun kullanılmasıdır. Değiştirilecek alanların birim farklılıklarından dolayı kurum zarar etmesin diye aciliyeti yoksa incelenerek rapor hazırlansın” diye konuştu. İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Alparslan Ceyhan ise “Gürün’deki takas konusu aciliyet gerektiriyor. Güneş enerjisi yapılacak bir alan” dedi. Gündem maddesi oy çokluğu ile Meclis’ten geçti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor