Otobüs Durakları Akıllanıyor 

Otobüs Durakları Akıllanıyor

Bineceğiniz otobüsün kaçta geleceğini bilmeden dakikalarca durakta beklemek artık tarih oluyor. Sivas’ta Hikmet Işık Caddesi ve İnönü bulvarındaki halk otobüsü duraklarına, otobüslerin kaç dakika içinde geleceğini gösteren dijital ekranlar yerleştirildi.

Otobüs Durakları Akıllanıyor
Otobüs Durakları Akıllanıyor Sivas Memleket
Bu içerik 251 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Sivas’ta vatandaşlar artık bekledikleri halk otobüsünün ne zaman durakta olacağını  dakikası dakikasına saniyesi saniyesine bilebilecek.Sivas Belediyesinin başlattığı uygulama ile otobüs durakları akıllanmaya başladı.Hikmet Işık Caddesi ve İnönü Bulvarı  üzerinde bulunan otobüs durağının yanına Sivas Belediyesi tarafından şehrin diğer merkezlerine giden belediye otobüslerinin kaç dakika içerisinde bulunulan durağa geleceğini gösteren dijital ekranlar konuldu. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde uygulamaya geçirilen sistemin Sivas’ta da giderek yaygınlaşması bekleniyor.

Dijital pano sayesinde vatandaşlar gitmek istediği güzergahın otobüsünün kaç dakika içerisinde bulunduğu durağa geleceğini rahatlıkla takip edebiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR