SİVGEP, Sivas için proje üretecek 

SİVGEP, Sivas için proje üretecek

Kısa adı SİVGEP olan Sivas Gelişim Platformu Başkanı Taha Buğra Arslan, Memleket Gazetesine özel röportajda bulunarak, Sivas için birçok önemli projeyi paylaştı.

SİVGEP, Sivas için proje üretecek
SİVGEP, Sivas için proje üretecek Sivas Memleket
Bu içerik 144 kez okundu.

Kısa adı SİVGEP olan Sivas Gelişim Platformu Başkanı Taha Buğra Arslan, Memleket Gazetesine özel röportajda bulunarak, Sivas için birçok önemli projeyi paylaştı.

Sivas’ın gelişimine katkı sağlamak amacıyla Elli Sekiz ( 58 ) SİVAS Sevdalısının bir araya gelerek oluşturduğu Sivil Toplum Kuruluşu olan Sivas Gelişim Platformu (SİVGEP), 1. olağan genel kurul toplantısını geçtiğimiz haftalarda Vali Davut Gül’ün katılımıyla icra etmişti. SİVGEP Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Genç İşadamlarındanTaha Buğra Arslan, ilk özel röportajını Memleket Sivas Gazetesine verdi.

Projelerini Gazetemiz ile paylaşan Arslan, Platformlarının kuruluş amacı ve daha birçok çalışmanın ne zaman hayata geçeceğini açıkladı.

Sivas Gelişim Platformunun, Sivas’ın Gelişimine katkı sağlamak, ''Gelişen ve Üreten Sivas için'' sloganıyla yola çıktıklarını kaydeden Platform Başkanı Arslan, Platformu 9 arkadaşı ile birlikte kurduklarını dile getirdi.

Amaçlarının; Sivas’ın Eğitim,Ekonomi,Sosyal,Sanat,Spor ve Kültür alanlarında projeler üretmek olduğunu anlatan Arslan, Platformda görev alan yönetim kurulu ve üyeler ile birlikte ellerinden geldiği kadar çok proje üreteceklerini, Sivas’ın göç veren değil artık göç alan bir il olması için üstün gayretler göstereceklerini ifade etti.

İLK PROJE GÖRME ENGELLİLERE YÖNELİK 12 DERSLİKLİ BİR OKUL

Sivas Gelişim Platformu’nunkısa bir süre önce kurulmasına rağmen ilk Projelerini Eğitim alanında yapmaları Sivas’ta büyük ilgi ile karşılandı. Sivas’ta Görme Engellilere yönelik yapılacak olan Okul ile ilgili açıklamada bulunan Arslan, ‘’İlk Projemiz görme engellilere yönelik 12 derslikli bir okul olacaktır. Sivas’ta 57 görme engelli öğrencinin bulunduğu ve bunlara eğitim verecek bir okulun olmaması bizleri bu Projeye yönlendirmiştir. Bunun için Sivas Valiliğimiz ile 19.01.2017 tarihinde bir Protokol imzaladık. Protokol süremiz 2 yıl ama biz İnşallah bunu daha önce bitirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

OKULUN MALİYETİ 4,5 MİLYON TL

Görme Engellilere yönelik yapılacak olan 12 derslikli Okulun maliyeti hakkında da bilgiler veren Platform Başkanı Arslan, ‘’Biz ilk olarak eğitim alanında 4 derslikli bir okul projesi yapmayı planlıyorduk. Sonradan görme engelliler okulunun projesinin 12 derslik olarak çıktığını öğrendik ve bizlerde 12 Derslikli okul yapımını üstlendik. Şuan yapacağımız Okulun maliyeti 4 milyon 500 BİN civarındadır. 9 kişi olarak kurduğumuz bu Platformda şuan 58 gönüldaşımız var. 58 arkadaşımız ile birlikte inanıyorum ki; biz bu Projenin üstesinden en kısa zaman içerisinde geleceğiz ve Sivas'ımızın hizmetine sunacağız.’’ açıklamasını yaptı.

Görme Engellilere yönelik yapılacak olan Okulun resmi prosedürlerinin devam ettiğini sözlerine ekleyen Sivas Gelişim Platformu Başkanı Taha Buğra Arslan, 15 günlük bir sürecimiz kaldı. Bu süre zarfında tüm resmi işlemlerimiz bitecektir.15 gün sonra inşallah yardım toplamak için izinlerimizde çıkmış olacaktır. Süreç başladıktan sonra, sanatçılarımızla, bürokratlarımızla, Sivil Toplum Kuruluşları ile görüşmeler içerisinde olacağız.’’dedi.

İLERİYE DÖNÜK SES GETİRECEK PROJELERMİZ OLACAK

Sivas Gelişim Platformu olarak görme engelliler okulundan sonra ileriye dönük ses getirecek projelerinin olduğunu kaydeden Arslan “ Platformumuzu yeni kurmamıza rağmen ilk projemiz eğitime yönelik olmuştur. Bunun akabinde Sivas’ın adının daha iyi duyurulması için, Sivas’ta ve Türkiye de ses getirecek birçok projelerimiz olacaktır. Bu yönde yönetim olarak çalışıyoruz. Sivas’ın Tarihini, Kültürünü ve sosyal alanlarını tanıtıcı faaliyetlerimiz olacaktır. Örneğin; Sivas Kulesi gibi… Dışarıdan gelen insanların Teleferikle çıkacakları, Sivas’ı en yüksek yerden rahatlıkla izleyip, yemeklerini yiyecekleri,çocuklarıyla vakit geçirecekleri bir alan sağlamaya yöneliktir.’’ açıklamasında bulundu.

SİVASSPOR İÇİNDE PROJE VAR

Sivas’ın tanımına en büyük katkısı olan yiğidolara yönelik Projelerinin olduğunu da vurgulayan Arslan,’’ İnşallah bunu da bu sezon için yetişirse Sivasspor’un son maçı Malatyaspor ile yapacağı karşılaşma için Platform olarak, maça 7.500 taraftar götürmek ve biletlerini karşılamak için bir çalışmamız vardır. Bizlerde platform yönetimi ve üyelerimiz ile birlikte takımımızın yanında olacağız” dedi.

SİVASLI FİRMALARA DESTEK OLACAKLAR

Sivas için birçok Projeye imza atmaya hazırlanan Platform bunun yanında ise Sivaslı firmalara da manevi destekler vermeyi planlıyor. Sivas’ta faaliyet gösteren yerel firmalara maddi ve manevi destek vereceklerini dile getiren Başkan Taha Buğra Arslan, bu yönde ekip olarak çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Arslan ‘’Tabi bunlar son aşamaya gelindiğinde daha net olacaktır. En kısa zamanda bu projemizi basınımızın aracılılığı ile kamuoyu ile paylaşacağız.’’ şeklinde konuştu. 

ÜYE SAYIMIZ BİR YILDA 580 KİŞİYE ON YILDA İSE 5800 KİŞİYE ULAŞACAK

Sivas Gelişim Platformuna olan desteklerin gün geçtikçe arttığını kaydeden Platform Başkanı Arslan, ‘’Platformumuza iki ay gibi kısa bir sürede çok güzel talepler alıyoruz. Bir kaç ay sonra üye kayıtlarımızı tekrar açacağız ve daha geniş bir kadroyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. İnşallah üye talep formuna göre üye kayıtlarımızı yapacağız. Bizler ilk yıl olarak 580 kişi, 10 yıl sonra ise 5 bin 800 kişiyi Platformumuza katmış olacağız. 58 kişilik kurulumuzun içerisinde, Doktorumuz,Mimarımız,Mühendisimiz,Avukatımız,Akademisyenlerimiz ve her meslek gurubundan insanlar var. Platformumuza üye kayıt ederken ince eleyip sık dokuyacağız. Amacımız Sivas Sevdalısı Gönüllüleri bu Platform altında toplamak.’’ ifadelerini kullandı..

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
Zeytin Dalı Harekatı için Fetih Suresi okundu
“Her gün bir yıldız daha  kayıyor avuçlarımızdan”
“Her gün bir yıldız daha kayıyor avuçlarımızdan”