Kangallar,Rusların övgüsünü aldı 
Reklamı Geç
Advert

Kangallar,Rusların övgüsünü aldı

Rus dergisi yayınladığı bir haberde Sivas Kangal köpeğine övgüler yağdırdı. Kommersant Weekend dergisi, Sivas kangal köpeğinin sahibine çok sadık bir hayvan olduğunu belirterek övgüsünü "Rahat uyumak için Sivas kangal köpeğiniz olmalı" sözleri ile dile getirdi.

Kangallar,Rusların övgüsünü aldı
Kangallar,Rusların övgüsünü aldı Sivas Memleket
Bu içerik 143 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Rus dergisi Kommersant Weekend Sivas Kangal köpeğine övgüler yağdırdı. Kangal köpeğinin Türklerin ulusal onuru olduğu vurgulanırken, Kangal köpeğinin özellikleri sıralandı. Haberi yapmak için Kangal köpeklerini inceleyen muhabir Olga Volkova, "Ufukta yabancı birisi ortaya çıktığında köpeklerin 'lideri' kafasını kaldırıyor ve yakınlaşmakta olan belirsiz canlıya gözlerine kırpmadan bakıyor. Diğer köpekler de onu takip ediyor. Belki bu hayvan hırsızıdır? Onlar sakin şekilde bakıyor ve fakat kangal köpeklerinin öyle bir bakışları var ki insan artık koyunları çalmaktan vazgeçiyor. Ama koyunları çalmaya biri cesaret ederse vay onun haline" ifadelerini kullandı.

Kangalın özelliklerini sıralayan muhabir yorumunda"Genelde kangal aç kurdun payını verir. Kangal kendisi güçlü kurt köpeğidir. Tek başına da kurdun üstesinden gelir. Şayet kangal köpekleri toplu saldırırsa. Kangal köpekleri çobanı da kurdun yanına bırakmıyor. Kurtun öldüğünden yüzde 100 emin olmalı. Çünkü kangal sadece koyunları değil, kendi insanlarını da koruyor. Eğer kurt, çobanı ısırırsa bu durumda kangalın onuru ayaklar altına atılır. Kangal güçlü, cesur ve dikkatli hayvan. Türklere göre kangal aslanın tıpatıp aynısı. Kafası büyük, dondurucu bakışları, kabarık kasları ve güçlü çenesi var. Kangal yanında dolaştığı zaman sahibi hiç bir şeyden endişe etmemeli. Köpek her kesi gözetliyor. Emin olun ki kangal uyuklamaz. Eğer hatta uyuklasa bile kangal ayakta gibi, her zaman bekçi görevinde. Dolayısıyla rahat uyursunuz.

Durum her zaman kontrolünde. Rusya'da çok az var, sadece bir kaç yüz. Türkler de kangalın yurtdışına çıkarılmamasından yana. Türkler kangal ile onur duyuyor, ulusal onur diye nitelendiriyorlar." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”