“Memleketiniz için oldukça faydalı olmuş” 
Advert

“Memleketiniz için oldukça faydalı olmuş”

Tokat’tan Sivas’a Memleket Sivas Gazetesi öncülüğünde açılan kitap fuarını gezmeye gelen grup, etkinlikte emeği geçenlere minnettar oldukları, bu tür faaliyetlerin devam ettirilmesi gerektiğini söyledi

“Memleketiniz için oldukça faydalı olmuş”
“Memleketiniz için oldukça faydalı olmuş” Sivas Memleket
Bu içerik 364 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Memleket Sivas Gazetesi öncülüğünde açılan Sivas’taki ilk özel kitap fuarı her kesimden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Tokat’tan Sivas’a öğrencilerle gelerek kitap fuarını gezen Tokat Gazetesi Yazarı Turan Yalçın: “Sivas’a hep konferans vermek veya konferanslara katılmak için geliyorum. Memleket Gazetesi aracılığıyla düzenlenen kitap fuarı Memleketiniz için oldukça faydalı olmuş” dedi.

Tokattaki gazetelerinbu tür etkinleri düzenlemediklerinin altını çizen Yalçın: “Sivas umarım Memleket Gazetesinin değerini iyi biliyordur.Çünkü insanlar olarak okumayı pek fazla sevmiyoruz. Daha doğrusu okuma alışkanlığımız yok. Bu tür faaliyetlerin insanların ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Açılan kitap fuarının hem Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerine hem de Sivaslılara faydalı olduğunu düşünüyorum.Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı ve sevgisi vermek zorundayız. Böyle tarihi bir mekânda, bin yıl önce atalarımızın burada ameliyat yaptığı yerde açılan bu kitap fuarı bizleri duygulandırdı. İnşallah nesillerimize kitap okuma alışkanlığını kazandıracağız. Her gün en az 15 dakikamızı ilgimizi çekecek bir kitap alarak okuyalım. Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınızla ve diğer insanlarla paylaşın. Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınızla tartışın. Kötü alışkanlıklar, rahat bir yatağa benzer. İçeri girmek kolaydır ama uyanmak zor! Artık uyanma vakti geldi. Hemen bir kitap alın ve okuyun” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
Kırsala ayrılan bütçe 24 milyon 900 bin TL
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR
KANGAL SEVGİSİ YAYGINLAŞIYOR