SİVAS’IN TAŞI TOPRAĞI STÜDYO 

SİVAS’IN TAŞI TOPRAĞI STÜDYO

Mezun olacak öğrencileri bu ayların gelmesi ile birlikte tatlı bir heyecan sardı. Bu heyecanla birlikte fotoğrafçıların yüzü de gülmeye başladı.

SİVAS’IN TAŞI TOPRAĞI STÜDYO
SİVAS’IN TAŞI TOPRAĞI STÜDYO Sivas Memleket
Bu içerik 145 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Fotoğraf  en özel anları tarihe not düşmek adına en önemli araçlardan bir tanesi. İnsanların hayatlarında unutmak istemeyeceği en güzel anlardan bazıları şüphesiz evlilik günü, mezuniyet günü gibi özel anlardır. Bu bağlamda bakıldığı zaman Sivas’ın taşı toprağı stüdyo, gerek yeşil alan anlamında gerekse tarihsel anlamda her bir yanı çok önemli olan Sivas ilinin tarihsel dokusu en çok fotoğrafçıların işine yarıyor.

Mezuniyet hazırlığı yapan üniversite öğrencileri, kepli mezuniyet fotoğrafı çektiriyor ve yıllık yaptırıyor. Fotoğrafçılara bugünlerde en çok mezun olacak üniversite öğrencileri uğruyor.

Mezun olacak öğrenciler için hazırlanan albüm, gelenek haline geldi. Mezuniyet yıllıkları hazırlayan fotoğrafçılarda bugünlerde tatlı ve karlı bir telaş yaşanıyor.  Mezun olacak üniversite öğrencileri, anı kalıcılaştırmak amacıyla mezuniyet yıllıkları için bugünlerde fotoğrafçıların yolunu tuttu.

Fotoğrafçılar ise bugünlerde tam mesai çalışıyor. Bildiğiniz gibi Sivas bir anlamda üniversite şehri. Sivas’ta üniversite bazında toplam 56 bin öğrenci eğitim alıyor.. Mezun olacak olan öğrenci sayısı ise azımsanacak cinsten değil. Dolayısıyla mezun olacak öğrencilerin bugünlerdeki uğrak adresi fotoğrafçılar oldu. Bazı öğrenciler tarihi kent meydanında bulunan medreselerin etrafında fotoğraf çektirmek istiyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Birilerine para mı kazandırılıyor?
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek
Asılsız ihbarlar için yasal süreç işletilecek