Sivas’a 40 Milyonluk Eğitim Yatırımı 
Reklamı Geç
Advert

Sivas’a 40 Milyonluk Eğitim Yatırımı

Sivas’a yaklaşık 40 milyon TL harcanarak 2 ayrı Meslek Lisesi yapılacak. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Sivas Valisi Davut Gül’ün girişimleri sonucunda Sivas’a kazandırılacak olan iki Meslek Lisesinden biri hayırsever iş adamınca diğeri ise Milli Eğitim Bakanlığı’nın bütçesinden yaptırılacak.

Sivas’a 40 Milyonluk Eğitim Yatırımı
Sivas’a 40 Milyonluk Eğitim Yatırımı Sivas Memleket
Bu içerik 316 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Sivas, organize sanayi bölgesinde 2 meslek lisesine kavuşacak. Sivas Valisi Davut Gül, planlanan 2 adet Meslek Lisesinin maliyetinin yaklaşık 40 milyon liraya mal olacağını söyledi.Sivas’ın eğitim noktasında kötü bir durumda olmadığını kaydeden Vali Gül, “Sivas’ta iki meslek lisesi var. İki Meslek lisesinin birini Organize Sanayi Bölgesinin içerisine, diğerini ise Organize Bölgesinin yakınına yapacağız. Her projenin yaklaşık maliyeti 20 milyon civarında. 2 lise için 40 milyon lira para harcayarak Sivas’a bölgenin en güzel 2 meslek lisesini kazandıracağız” dedi. Organize Sanayi Bölgesine yapılacak olan 2 Meslek Lisesinden birinin hayırsever bir iş adamınca yapılacağını vurgulayan Vali Gül, “Meslek Liselerini Organize Sanayiye yakın bir yere götüreceğiz. Mevcut Liselerin binaları ve atölyeleri çok eski. Dolayısıyla şehir merkezinde eski okullar olacağına Organize Sanayi Bölgesine yakın atölyeleri yeni gerçekten çocukların teorikte pratikte bir şeyler öğrenmesini istiyoruz. Bu sene ihale yapacağız. Eş zamanlı olarak da Kızılırmak, Halk Eğitim ve Olgunlaşma Enstitüsünün projelerini tamamlıyoruz. Birisini taşırken birisini ihale edeceğiz. 2018’in 9. ayında Kızılırmak Okulu, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve Olgunlaşma Enstitüsünün yeni binasında olmasını planlıyoruz. Ayrıca Meslek Lisesinin olduğu alana da Ortaokul yapmayı planlıyoruz. Bu yapıların dış cephesi tamamen taş olacak parmakla gösterilecek prestijli yapılar olacak.

HEDEF SİVAS’IN EĞTİMDE İLK 10’DA OLMASI

Sivas’ta eğitim kalitesinin çok iyi olduğunu dile getiren Vali Davut Gül, “Sivas daha iyiye gidecek. Biz istiyoruzki Sivas Eğitim noktasında Türkiye’de ilk 10 girsin. Milli Eğitim Bakanlığının politikalarının en iyi uygulandığı ilin Sivas olmasını istiyoruz. Sivas potansiyeli olan bir yer. Sivas’ta çalışırken haz alıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor