HEDEF 2018 
Reklamı Geç
Advert
Advert

HEDEF 2018

Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, Geminbeli tünelinin 8 bin 600 metre olduğunu 7 km’lik kısımda kazı ve destekleme çalışmalarının yapıldığı söyledi.

HEDEF 2018
HEDEF 2018 Sivas Memleket
Bu içerik 451 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Karayolları 16. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan, Geminbeli tünelinde kazı ve destekleme çalışmalarının yapıldığını tünelin 2018 yılında bitirilmesini planladıklarını söyledi.

Aynı zamanda Kızıldağ tünelinde de çalışmaların sürdüğünü kaydeden Aslan: “Geminbeli tünelinde çalışmalarımız devam ediyor. Şuandaki programa göre tünel çalışmalarının 2018 yılında tamamlamayı hedefliyoruz. Toplam tünel boyumuz 8 bin 600 metre idi bu güne kadar 7 km’lik kısmında kazı ve destekleme çalışmalarını tamamladık” dedi.

Aynı zamanda Kızıldağ Tüneli ile ilgili çalışmalarında sürdüğünü vurgulayan Aslan: “ Kızıldağ Tüneli yaklaşık 6 bin 300 metre. Tünel çalışmalarını 2018 yılında bitirmeyi planlıyoruz. Tünel çalışmalarının yanı sıra devam eden yol çalışmalarımız var. 2017 yılı içerisinde Çamlıbel Tüneli’nin ihalesi gerçekleştirilecek. Sivas Karayün, Celalli Bolucan yolundan birleştikten sonra Divriği’ye devam eden yolumuz var. Şuanda bu yolun 75 km’si ihale edildi. Çalışmalara 3 kısım halinde devam ediyoruz. 75 km’den Divriği tarafına olan yolla ilgili proje çalışmalarımız var. Bu yılsonu itibari ile 75 km’nin üzerinden araç geçebileceğini planlıyoruz.Yıldız Dağı yolu ile Ankara yolunun birleştiği noktada bir kavşağımız olacak. Onunla ilgili çalışmalar sürüyor. Proje ihalesi tamamlandı. Sözleşmeleri imzaladık vefirmaya yer teslimi yaptık. Yine Reşadiye Suşehri Altköy istikametinde devam eden güzergâhımız toplam 106 km uzunluğunda. Burada bölünmüş yol olarak 64 km’sini daha önceki yıllarda tamamlamıştık. Kalan 42 km’lik kısmında çalışmalar devam edecek. Ağırlıklı olarak bu yıl içerisinde Koyulhisar girişindeki kavşağımızda çalışmalar başladı. Akıncılar ve Suşehri arasında yol çalışmaları sürüyor. Kebanarapgir Divriği projemiz var. Burasının 40 km tek yol 30 km’de bölünmüş yol olarak tamamlamıştık. Burada proje sonunda Sarı çiçek 1 ve 2 tünellerimiz var. Bugüne kadar 900 metre kazı destek çalışmasını tamamladık” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doktor Gül, yine  bir ilki gerçekleştirdi
Doktor Gül, yine bir ilki gerçekleştirdi
Hac kayıtları başlıyor
Hac kayıtları başlıyor