Haksızlığa müsamaha yok 
Reklamı Geç
Advert

Haksızlığa müsamaha yok

4 Eylül Küçük Sanayi sitesinde bir dükkan önüne usulsüz yapılan ve yan dükkanları rahatsız eden ilave alan için Sivas Belediyesi açıklama yaptı. Yapılan açıklamada ilave alanın mühürlendiği konuyla ilgili incelemelerin de başlatıldığı belirtildi.

Haksızlığa müsamaha yok
Haksızlığa müsamaha yok Sivas Memleket
Bu içerik 277 kez okundu.

HÜSNE AKKAYA

Eski sanayide esnaflık yapan Birol Kuş adlı sanayi esnafı bankadan kredi çekerek kardeşi İsmail Kuş adına 4 Eylül sanayi sitesinden bir dükkan almış, aldıkları dükkanın yan tarafında bulunan komşularının geçtiğimiz aylarda tapuda dükkanının açık olması gereken ön kısmına duvar örerek kapatması ile sıkıntı yaşamaya başlamıştı.

Durumdan sıkıntı duyan esnafın konuyu gündeme getirmesi üzerine harekete geçen Belediye ilave alanı mühürleyerek konuyu Encümene havale etti. Encümen ise konunun incelenmesi için komisyon oluşturdu.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Sivas Belediyesi yetkilileri Belediye encümeni kararı ile 3194 sayılı imar kanunun 32. ve 42. maddelerine istinaden işlem yapılıp yapılmayacağının belirlenmesi hususunda bir komisyon oluşturulmasına ve gereği için evrakın İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne gönderilmesine karar verildiğini açıkladı.

Sivas belediyesinden yapılan açıklamada, inceleme ve uygulama süresi bulunduğu belirtilerek, kimsenin haksız muameleye maruz bırakılmayacağı belirtildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
Eğitim nasıl bir zihniyetle yönetiliyor?
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”
“Alevilere genel bütçeden pay ayrılmalı”