Üniversite tanıtım günleri başladı 

Üniversite tanıtım günleri başladı

Sivas’ta bu yıl Lise öğrencilerine yönelik 2. si düzenlenen üniversite tanıtım günleri dün Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılış ile start aldı.

Üniversite tanıtım günleri başladı
Üniversite tanıtım günleri başladı Sivas Memleket
Bu içerik 167 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Lise öğrencilerine yönelik yürütülen UNİLOOK Üniversite tanıtım ve tercih günleri ile Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizatörlüğünde ki üniversite tanıtım günleri dün Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışla başladı.

Toplamda 16 üniversite tanıtımlarını yapmak için oluşturdukları stantlarda üniversiteye hazırlanan lise öğrencilerine bilgiler vererek üniversitelerini tanıttı. İki gün sürecek olan üniversite tanıtım fuarının açılışına Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, Cumhuriyet ÜniversitesiRektörü Alim Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ve fuar organizatörü Caner Işkın katıldı.

Açılışta konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Alim Yıldız; “Öğrencilere üniversitemizi tanıtmak istiyoruz aynı zamanda şu an bizim ki hocalarımız da liseleri geziyorlar. Tanıtım broşürlerimiz var. Üniversitemiz bildiğiniz üzere 43 yıllık bir üniversite,  16 tane fakültemiz var, hukuk fakültesini açıyoruz turizm meslek yüksek okulu şu an da fakülteye dönüşüyor. Allah nasip ederse BESYO’yu da fakülteye çevireceğiz. 56 bin öğrencimiz var bu yapılan organizasyon üniversitemiz açısından da önemli diğer illerden gelen öğrencilere de böylece üniversitemizi tanıtma imkanı buluyoruz” dedi.

Fuarın organizatörü Caner Işkın ise fuara 16 üniversitenin katıldığını belirterek, “Amacımız Sivas’ta ki lise 12. sınıf öğrencisi kardeşlerimizi bilgilendirmek, üniversiteler hakkında bilgi vermek ve kariyerleri ile ilgili gelişimlerini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

Fuarda  İstanbul Kültür Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi ve İstanbul Avrasya Üniversitesi gibi üniversitelerde yer aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
YHT’yi Aydın mı geciktirdi?
Vali Gül’e bıyık yakıştı
Vali Gül’e bıyık yakıştı